Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczniej na drogach z apteczkami pierwszej pomocy od szczecineckiej drogówki
Policjanci z ogniwa ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku prowadzili wczoraj działania mające na celu popularyzację posiadania na wyposażeniu pojazdu apteczki pierwszej pomocy. Miłym zaskoczeniem dla zatrzymanych wczoraj do kontroli kierujących było wręczenie przez mundurowych upominku w postaci apteczki samochodowej.
-
Policyjne ”zintegrowane stanowiska zarządzania i informowania o ryzyku w sytuacji kryzysowej” wykorzystywane do monitorowaniu bezpieczeństwa Terminala LNG w Świnoujściu
Zachodniopomorscy policjanci nadal dbają o bezpieczeństwo na terenie Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Sprzęt zakupiony dla funkcjonariuszy naszego garnizonu w ramach projektu nr PL/2020/PR/0084 ”Zintegrowane stanowiska zarządzania i informowania o ryzyku w sytuacji kryzysowej” wykorzystywany jest do monitorowania ochranianego terenu między innymi podczas rozładunku dostaw LNG z gazowców, które przypływają do świnoujskiego Gazoportu.
-
Kolejna odsłona akcji informacyjno - edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"
Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich.
-
Oszustwo „na wypadek” – małżeństwo ze Szczecinka straciło oszczędności swojego życia!
Seniorka ze Szczecinka padła ofiarą oszustów, którzy w minioną sobotę zadzwonili do niej na telefon stacjonarny. Kobieta straciła ponad 270 tysięcy złotych chcąc pomóc synowi, który rzekomo spowodował wypadek i potrzebował pilnie pieniędzy. Pamiętajmy, ani policja, ani nawet prokuratura nie działa w ten sposób i nie pozwala uczestnikom zdarzeń drogowych wykupić się od ewentualnej konsekwencji prawnej.
-
Ćwiczenia dowódczo–sztabowe „Poszukiwany 2023”
12 grudnia br., na terenie powiatu szczecineckiego odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe mające na celu doskonalenie umiejętności współdziałania w sytuacjach kryzysowych przez funkcjonariuszy i inne służby ratunkowe oraz sprawdzenie obowiązujących procedur. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Szczecinku.
-
Aspirant sztabowy Sylwia Purlis najlepszą zawodniczką wśród zachodniopomorskich policjantów. VII Mistrzostwa Policji Województwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym za nami
Najlepsi policyjni tenisiści stołowi naszego województwa rywalizowali w VII Mistrzostwach Policji Województwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano 8 grudnia ponownie w obiektach Fabryki Energii w Szczecinie przy ul. Łukasińskiego 110
-
III Konwój Świętego Mikołaja z udziałem szczecineckiech policjantów
Już po raz III przez teren powiatu szczecineckiego i koszalińskiego przejechało ponad 20 samochodów służb ratunkowych ozdobionych iluminacjami świątecznymi, które stworzyły eskortę Świętego Mikołaja. Dzięki pilotażowi policjantów ze szczecineckiej drogówki Mikołaj zgodnie z harmonogramem spotkał się nie tylko ze wszystkimi, którzy oczekiwali na niego na trasie, ale przede wszystkim szczęśliwie dotarł na finał do Białego Boru.
-
Pół tony tytoniu bez akcyzy przejęli szczecineccy kryminalni
Policjanci z wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przechwycili nielegalny tytoń. Kobieta, która przechowywała „lewy” towar w wynajmowanych pomieszczeniach gospodarczych na terenie gminy Szczecinek w ten sposób próbowała uniknąć opłat akcyzowych. Straty Skarbu Państwa to ponad pół miliona złotych.
-
Podcast #12 KMP w Szczecinie. Ogniwo Patrolowo - Interwencyjne
Przed nami już 12 odcinek policyjnego podcastu Komendy Miejskiej w Szczecinie. W dzisiejszym podcaście prosto ze studia NiUS Radia Uniwersytetu Szczecińskiego zaprezentujemy pracę policjantów służących na co dzień na tak zwanej „pierwszej linii”, czyli funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego.
-
Policjanci ruchu drogowego pomagają pieszym być widocznym
Poranne mgły, opady deszczu, śniegu, szybko zapadający zmrok coraz częściej towarzyszą kierowcom. Te czynniki powodują, że zbyt późno mogą oni zauważyć pieszych i rowerzystów poruszających się drogą. Dlatego szczecineccy policjanci ruchu drogowego podczas działań „Świeć przykładem, noś odblaski” tłumaczą jak ważne dla bezpieczeństwa jest ich noszenie.