Aktualności

"Roztropny Senior" w Klubie Seniora w Stepieniu

Data publikacji 12.04.2024

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Białym Borze wspólnie z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w ramach działań profilaktycznych „Roztropny Senior” spotkał się z seniorami z Klubu Seniora w Stepieniu. Dzielnicowy przekazał wiedzę na temat oszustw oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.

Spotkanie było doskonałą okazją, by ostrzec seniorów jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka czy policjanta, jak chronić swoją tożsamość, a także jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Dzielnicowy omówił metody jakimi mogą posługiwać się przestępcy, jednocześnie przestrzegając słuchaczy, że są one modyfikowane, a oszuści wykazują się dużą kreatywnością w wymyślaniu co rusz to nowych i przejmujących historii. Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Funkcjonariusze poparli licznymi przykładami z praktyki policyjnej. Zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności.

Policjanci słuchaczom przybliżyli rolę i zadania dzielnicowego oraz działanie i sposób korzystania z wdrożonych przez Policję programów na rzecz bezpieczeństwa tj. Dzielnicowy Bliżej Nas, Krajowa Mapa Zagrożeń oraz aplikacja Moja Komenda. Na zakończenie seniorzy otrzymali ekologiczne torby z elementem odblaskowym i broszury informacyjne.

,,Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego"

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

 

  • Zdjęcie kolorowe. Wspólne zdjęcie z seniorami
  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci wspólnie z seniorami zasiadają przy wspólnym stole
  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci wspólnie z seniorami zasiadają przy wspólnym stole
  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci wspólnie z seniorami zasiadają przy wspólnym stole
  • Zdjęcie kolorowe. Policyjna czapka lezy na ulotkach o tematyce bezpieczeństwa seniorów
  • Zdjęcie kolorowe. Wspólne zdjęcie z seniorami

 

 

Powrót na górę strony