Aktualności

Policyjny dozór za posiadanie narkotyków

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku podjęli interwencję w związku z pobiciem mężczyzny w mieszkaniu na jednym z osiedli mieszkaniowych w Szczecinku. Nikt się nie spodziewał, że zakończy się ona zarzutami i policyjnym dozorem.

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego ze szczecineckiej jednostki udali się na interwencję pod wskazany adres w zgłoszeniu. Zgodnie z opisem w mieszkaniu miało być głośno a na dodatek w środku miał znajdować się pobity mężczyzna.

Podejmujący interwencję patrol policji zastał otwarte na oścież drzwi do mieszkania, w którym znajdowało się 3 mężczyzn w wieku od 19 do 20 lat. Niektóre z zastanych w mieszkaniu osób posiadały widoczne na ciele zaczerwienienia. Na pytania policjantów młodzi mężczyźni odpowiedzieli, że doszło między nimi do kłótni a następnie do szarpaniny i stąd te hałasy dochodzące z mieszaknia. Zgodnie też wszyscy oświadczyli, że doszli do porozumienia i nie potrzebują pomocy. Jednakże podczas rozmowy z gospodarzem mieszkania jeden z policjantów zauważył leżącą na szafce reklamówkę wokół której leżał susz roślinny o specyficznym zapachu. W reklamówce znajdowały się woreczki strunowe z suszem roślinnym i białym proszkiem, które zostały zabezpieczne przez mundurowych do badania.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do szczecineckiej jednostki. Na miejscu wykonane przez technika kryminalistyki badanie zabezpieczonych substancji, potwierdziło że jest to marihuana i mefedron o łącznej wadze ponad 200 gramów.

Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutu posiadania środków odurzających. Dziś prokurator rejonowy zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

st.asp. Anna Matys
Ofcer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony