Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Najbliższe miesiące spędzą w zakładzie karnym ...
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku podczas służby obchodowej zatrzymali aż trzech poszukiwanych mężczyzn w wieku od 44 do 25 lat. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn oprócz ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości na swoim sumieniu miało również ukrywanie narkotyków, które skutecznie zabezpieczyli mundurowi.
-
„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”
Dzisiaj w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego przy ulicy Jagiellońskiej w Warszawie odbył się briefing inaugurujący VIII edycję kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
-
Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi
18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe, jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.
-
Bezpieczniej na drogach - Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego w przedszkolu Miś
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku złożyli wizytę w Przedszkolu Niepublicznym Miś – Krono Miś. Tematem przewodnim spotkania była promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie obyło się jednak bez niespodzianki – mundurowi udostępnili ambulans pogotowia ruchu drogowego dzieciom z grupy Kotki i Żabki, które mogły obejrzeć nie tylko go od środka ale również przetestować znajdujący się w nim sprzęt.
-
Szukamy psychologa
Psycholog policyjny – czy to jest zadanie dla Ciebie?
-
Areszt dla 31-latki za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Policjanci ze Szczecinka wymierzyli kolejny cios w przestępczość narkotykową. Tym razem ich skuteczna praca spowodowała, że na czarny rynek nie trafiło ponad 500 gramów narkotyków. Policjanci w trakcie przeszukania jednego ze szczecineckich mieszkań znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz mefedron. Ich 31-letnia właścicielka usłyszała już prokuratorski zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu kobieta najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Dzielnicowi zatrzymali sprawcę włamania do mieszkania
Dzielnicowi ze Szczecinka zatrzymali 30-latka, który włamał się do mieszkania w bloku na jednym z osiedli mieszkaniowych w Szczecinku. Sprawca dokonał kradzieży różnego rodzaju sprzętu elektronicznego oraz biżuterii na łączną kwotę prawie 7 tyś. złotych. Odzyskane mienie przez policjantów wróciło do właścicielki, a mieszkaniec Szczecinka usłyszał już zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Empatia jako część składowa praw człowieka. Wykłady dla policjantów i uczniów klas mundurowych
Każdego roku, 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Empatii. Zagadnienie empatii czyli zdolności współodczuwania emocji innych osób oraz umiejętność wyobrażania sobie ich sytuacji, szczególnie w dzisiejszych czasach ma kluczowe znaczenie z perspektywy wsparcia drugiego człowieka.
-
Kampania społeczna #ZnamTeNumery
#ZnamTeNumery – to kampania społeczna realizowana przez Komendę Główną Policji wspólnie z Telewizją Puls oraz Fundacją „Pod Dębem”. Do działań włączyła się również Poczta Polska. Kampania adresowana jest do seniorów i ich bliskich, a jej twarzami są bohaterowie serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw”.
-
Świeć Przykładem - Noś Odblaski!
1 października 2023 r. Od tego dnia Policja kolejny raz rozpoczęłsa akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Akcja będzie trwała do końca roku. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.