Aktualności

Pijani kierowcy nie odpuszczają. Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Data publikacji 15.04.2024

Dzięki wzorowej i godnej naśladowania postawie mieszkańców gminy Barwice, policjanci szczecineckiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. 54-letni mieszkaniec gminy Barwice kierował samochodem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę patrol ruchu drogowego został wezwany na trasę Barwice - Stary Chwalim, gdzie doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna jadąc busem marki Operl poruszał się całą szerokością jezdni czym wzbudził podejrzenia podróżujących za nim mieszkańców gminy Barwice. Widząc to, kierująca pojazdem wyprzedziła busa a następnie pasażer zatrzymał pojaz. Mężczyzna czując woń alkoholu od kierujacego wyjął mu kluczyki ze stacyjki pojazdu i poprosił by z niego nie wysiadał. Choć kierujący nie był zadowolony z takiego biegu sprawy został on skutecznie przetrzymany do przyzjazdu policji.


Powiadomiony o ujęciu patrol wylegitymował kierującego, od któ
rego czuć było silną woń alkoholu. 54-letni mieszkaniec gminy Barwice w chwili badania stanu trzeźwości przez policjantów miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli policjanci ustalili również, że ujęty mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Szczecineccy policjanci apelują o rozwagę w podejmowaniu takich działań i zachowanie szczególnych środków ostrożności. W takich sytuacjach najważniejsze jest niezwłoczne powiadomienie odpowiednich służb. Może to właśnie Twój telefon uratuje komuś życie!

 

st. asp. Anna Matys
)ficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony