Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Siedziba:

ul. Polna 25

78-400 Szczecinek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi,ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

 

Kierownik Rewiru Dzielnicowych

Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku

mł. asp. Radosław Szefner

tel. 47 78 47 531

kom. 791 798 997

e-mail: radoslaw.szefner@sc.policja.gov.pl

 

 

Rejon I:

Starszy dzielnicowy

st.asp. Krzysztof Wawrzyniak

tel. 47 78 47 538

kom. 571 323 953 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek1@sc.policja.gov.pl

Ulice: Kościuszki od Jagiełły w stronę ul. Trzesieckiej oraz Polna od Krakowskiej,Barwicka, Połczyńska, Białogardzka, Budowlanych, Karlińska , Grota Roweckiego, Komorowskiego, Niedźwiadka, Okulickiego, Karaszewicza, Trzesiecka, Orla, Jaskółcza, Słowicza, Krucza, Gołębia, Słowicza, Jastrzębia, Sowia, Żurawia, Kukułcza, Sójcza, Brzegowa, Żeglarska, Letniskowa, Spacerowa, Łowiecka, Radosna, Turystyczna, Krajobrazowa, Wczasowa, Wypoczynkowa, Pogodna, Cicha, Przytulna, Skowronkowa.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz obserwacji własnych na podległym rejonie służbowym nr I ustalono, że głównym problemem w rejonie jest mało widoczne oznakowanie poziome przejścia dla pieszych na ulicy Grota Roweckiego 45-47, w Szczecinku, co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przejście dla pieszych znajduje się przy ulicy Grota Roweckiego 45-47, gdzie kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się żłobek dla dzieci. W rozmowie z mieszkańcami ustalono, iż wielokrotnie dochodziło na w/w odcinku drogi do zagrożenia w ruchu drogowym podczas jego przejazdu oraz przejścia. Ponadto na co dzień w dniach powszednich duża ilość rodziców wraz z dziećmi porusza się przez w/w przejście dla pieszych. W tym czasie dochodzi do zwiększonego ruchu kołowego, co przy tak nie widocznym oznakowaniu przejścia dla pieszych, stanowi dodatkowe zagrożenie. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon II:

Dzielnicowy

p.o  sierż. sztab. Kamil Świętowicz

tel.tel. 47 78 47 420

kom. 571 323 958  (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek2@sc.policja.gov.pl

Ulice: Jagiełły, Krakowska, Pułaskiego, Zawiszy, Kr. Jadwigi, Malborska, Witolda, Grunwaldzka,Warmińska, Mazurska, Gotycka, Derdowskiego, Kosińskiego, Wileńska, Lwowska,Kilińskiego, Polna od Myśliwskiej i Kościuszki od Myśliwskiej w stronę os. Zachód, Głowackiego, Ziemowita

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr III ustalono, że głównym problemem w rejonie jest brak lustra sferycznego na skrzyżowaniu ul. Kościuszki, przy wjeździe na ul. Kościuszki 59, obok Reha Medica. Użytkownicy pojazdów samochodowych, korzystający z drogi, często mają problem z włączeniem się do ruchu, wyjeżdżając z osiedla na ul. Kościuszki. Umiejscowienie w w/w miejscu lustra, zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym, wpłynie znacznie na poprawę bezpieczeństwa zarówno w ruchu pieszym jak i kołowym. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

 Rejon III:

Dzielnicowy

sierż. sztab. Paweł Zbroszczyk

tel. 47 78 47 534

kom. 571 323 959 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek3@sc.policja.gov.pl

Ulice: Ordona, Ks. Elżbiety, Junacka, Boh. Warszawy, Podwale, Ogrodowa, Parkowa, Kisielewskiego, Drzymały, Szkolna, Jeziorna, Mierosławskiego, Nowa, Polna, Kręta, Myśliwska, Jasna, Kościuszki do Myśliwskiej i Polna do Myśliwskiej.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr III ustalono, że głównym problemem w rejonie jest niewystarczające, a w niektórych miejscach brak oznakowania poziomego na ul. Mierosławskiego/Kościuszki, w obrębie skrzyżowania o ruchu okrężnym oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku. Młodzież uczęszczająca do Szkoły Podstawowej, korzysta z przejść dla pieszych, które jest już wyblakłe i zniszczone z uwagi na ruch kołowy. Poprawa omawianego oznakowania poziomego, zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym, wpłynie znacznie na poprawę bezpieczeństwa zarówno w ruchu pieszym jak i kołowym. Dodatkowym problemem jest brak monitoringu na osiedlu przy ul. Mierosławskiego w Szczecinku. Zainstalowanie kamery monitoringu miejskiego na osiedlu przy Ul. Mierosławskiego w znacznym stopniu poprawi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon IV:

Dzielnicowy

mł.asp. Marcin Lewandowski

tel. 47 78 47 539

kom. 571 323 956 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek4@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Zamkowa,Plac Sowińskiego, Mariacka, Sadowa, Strażacka, Młynarska, Wyścigowa, Piotra Skargi, Plac Wolności, Bartoszewskiego, Sadowa, Szewska, Rzeczna, Jana Pawła II, 1 Maja, Kaszubska, Narutowicza, Szafera, Wodociągowa, Szczecinek Chyże.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IV ustalono, że głównym problemem w rejonie, jest gromadzenie się osób w okolicy placu zabaw na ul. Rzecznej w Szczecinku (obiekt znajdujący się pomiędzy budynkami nr 7 i nr 11). Wskazane miejsce stanowi punkt spotkań głównie dzieci i młodzieży. Podczas rozmów z mieszkańcami osiedla dzielnicowemu zwrócono szczególną uwagę na brak zabezpieczenia powyższego placu w postaci siatki zabezpieczającej od strony rzeki „Niezdobna”, a miejsce to stwarza niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, osób tam gromadzących się, głównie biegających dzieci, które mogą „wpaść” do powyższej rzeki. Zdaniem rozmówców obiekt ten od dłuższego czasu nie był monitorowany, a miasto nie podejmowało się jego renowacji, czy ogrodzenia terenu, celem zwiększenia bezpieczeństwa jego użytkowników. Znaczna część społeczeństwa oczekuje sprawdzenia obiektu pod kątem jego bezpieczeństwa oraz modernizacji w stopniu umożliwiającym bezpieczeństwo użytkowania (m. in. ogrodzenie terenu od strony rzeki).

 

 

 

Rejon V:

Dzielnicowy

mł. asp. Dawid Jaskulski

tel. 47 78 47 532

kom. 571 323 952 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek5@sc.policja.gov.pl

Ulice: Koszalińska, Zielona, Zaułek, Konopnickiej, Narutowicza /od 1 Maja w stronę Koszalina/ Wiatraczna, Kołobrzeska, Bugno.

Działania priorytetowe:

Podczas rozmów z mieszkańcami ul. Zielona, dzielnicowemu rejonu służbowego nr V w Szczecinku zwrócono szczególną uwagę na brak monitoringu w rejonie całej ul. Zielonej, a w szczególności rejonu placu zabaw, gdzie gromadzi sie młodzież, która dopuszcza się wykroczeń i przestępstw. Mieszkańcy uskarżali się, iż kierowcy, którzy poruszają się ul. Zieloną, bardzo często popełniają wykroczenia drogowe. Zdaniem mieszkańców najlepszym rozwiazaniem tego problemu byłoby zamontowanie obrotowej kamery monitoringu miejskiego w rejonie ul. Zielona 49, przy placu zabaw. Znaczna część społeczeństwa oczekuje na podjęcie stosownych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na osiedlu ul. Zielona.

 

 

 

Rejon VI:

Dzielnicowy

st.asp. Jakub Wojtowicz

tel. 47 78 47 422

kom. 571 323 950 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek6@sc.policja.gov.pl

Ulice: Plac Wazów, Mickiewicza, Wybickiego, Matejki, Traugutta, Mestwina, Kamińskiego, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Plac Winniczny, Rzemieślnicza, Wit. Pileckiego, Wojska Polskiego, E. Plater, 3 Maja, Powst. Wielkopolskich.

Działania priorytetowe:

Podczas rozmów z mieszkańcami kamienicy, dzielnicowemu rejonu służbowego nr VI w Szczecinku zwrócono szczególną uwagę na niewłaściwą, przestarzałą i uszkodzoną infrastrukturę znajdującą się wewnątrz klatki schodowej przy ul. Wyszyńskiego 72. Zdaniem mieszkańców kamienica powstała kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu miasto nie podejmowało się jej renowacji. Luźne elementy mocowania, drewniana struktura schodów, poręczy i strychu , uszkodzone odcinki korytarzy-elewacji jak i dwóch drzwi wejściowych, nie pozwalają na zapewnienie pewnego poziomu bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i osobom postronnym. W kamienicy od zawsze główne wejście do klatki schodowej oraz wejście od zaplecza – podwórka były ogólnodostępne. Drzwi nie są w żaden sposób zabezpieczone więc na klatkę schodową bardzo często wchodzą osoby bezdomne, które w okresie zimowym nocują na klatce i na strychu. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia ogólnodostępnych zapleczy i pomieszczeń, na których znajdują się uszkodzone elementy konstrukcji, bez określonego przeznaczenia, gdzie gromadzi się młodzież jak i osoby bezdomne. Część społeczeństwa oczekuje sprawdzenia obiektu pod kątem jego bezpieczeństwa oraz poinformowania odpowiednich instytucji o problemie.

 

 

 

Rejon VII:

Dzielnicowy

st.sierż. Marcin Zamiszczak

tel. 47 78 47 535

kom. 571 323 951 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek7@sc.policja.gov.pl

Ulice: Pomorska, Moniuszki, Spółdzielcza, Kopernika, Matusewicz, Reja, Winniczna, Bagienna, Lipowa, Słupska, Cieślaka, Szymanowskiego, Sienkiewicza, Łódzka, Wiejska, Słowiańska, Kwiatowa, Rybacka, Osiedle Marcelin- Norwida, Poświatowskiego, Wyspiańskiego, Bagińskiego, Cz. Miłosza, Gałczyńskiego, Prusa.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr. VII ustalono, że głównym problemem w rejonie są zniszczenia mienia oraz pojazdy poruszające się z nadmierną prędkością. Zamontowanie kamery monitoringu miejskiego przy ul. Winnicznej w Szczecinku, znacznie wpłynie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zmniejszy zjawiska przestępcze. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon VIII:

Starszy dzielnicowy

 asp. Marcin Roszko

tel. 47 78 47 537

kom. 571 323 954 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek8@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Klasztorna, oś. Warszawsko-Chełmińskie, Kamienna, Armii Krajowej, Kochanowskiego, Poniatowskiego, Plac Młyński, Niecała, Artyleryjska, Chodkiewicza, Zana, Skłodowskiej, Sikorskiego, Rondo Soderhamn, Przemysłowa, Warcisława IV, Wiśniowa, Drahimska, Wiśniowa, Kolejowa, Dworcowa.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami ulicy Chełmińskiej 12 i 14 w Szczecinku oraz analizy zaistniałych zdarzeń, stwierdzono, że w ciągu ostatniego roku na powyższym osiedlu doszło do wielu przypadków dewastacji drzwi wejściowych do klatek schodowych. Mieszkańcy informowali, że zniszczeń dokonują n/n młode osoby, niebędące mieszkańcami osiedla. Zdaniem mieszkańców jak i samego dzielnicowego, zamontowanie w powyższym rejonowe monitoringu znacząco poprawiłoby poczucie bezpieczeństwa mieszkańców oraz przyczyniłoby się do represjonowania sprawców niszczenia mienia. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon IX:

Starszy Dzielnicowy

st.asp. Krzysztof Wawrzyniak

tel. 47 78 47 538

kom. 571 323 957 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek9@sc.policja.gov.pl

Ulice: Piłsudskiego/OSiR/ Plac Zesłańców Sybiru, Sikorskiego, Pilska, Waryńskiego, Czarnobór, Wierzbowa, Bukowa, Klonowa, Modrzewiowa, Jesionowa, Brzozowa, Orzechowa, Kasztanowa, Miodowa, Ostrobramska, Orląt Lwowskich, Boczna, Obrońców Westerplatte, Szarych Szeregów, Czwartaków, Sosnowa, Szczecińska, Toruńska, Grudziądzka, Gdańska, Miła, Czaplinecka, Poznańska, Chojnicka, Słoneczna, Staszica, Różana, Akacjowa, Wilczkowska, Malinowa

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IX ustalono, że problemem w rejonie ul. Pilskiej 30 w Szczecinku, jest gromadzenie się młodzieży, spożywanie alkoholu w miejscu obiętym zakazem, jak również zakłócaniem porządku publicznego. Osoby tam przebywające wywodzą się z klatki nr "B" gdyż powyższa klatka jest klatka mieszkań socjalnych, oraz osób postronnych przychodzących do mieszkańców w/w budynku. Osoby przebywające przed klatka i blokiem, jak również w jego bezpośrednim sąsiedztwie, bardzo często zakłócają porządek publiczny jak również zaczepiają innych mieszkańców bloku, oraz wysiadających pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem, a w szczególności zamontowanie monitoringu miejskiego, który swoim działaniem ograniczy patologiczne zachowania w/w społeczności.

 

 

 

WYKAZ REJONÓW SŁUŻBOWYCH GMINY SZCZECINEK

 

Rejon I Gmina Szczecinek

Dzielnicowy

asp. Daniel Nazarewski

tel.47 78 47 536

kom. 571 323 955 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek10@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Biała, Brodźce, Brzeźno, Dalęcinko, Dąbrowa, Dębrznyna, Dobrogoszcz, Drężno, Gałowo, Grąbczyn, Grąbczyński Młyn, Krasnobrzeg, Krągłe, Kusowa, Kwakowo, Łozinka, Malechowo, Myślęcin, Nizinne, Nowe Gonne, Orawka, Orłowce, Pietrzykowo, Sławęcice, Smolniki, Spore, Stare Wierzchowo, Trzcinno, Trzebiechowo, Trzebujewo, Węglewo, Wierzchowo, Zieleniewo, Parsęcko, Skotniki,Skalno

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego, nr IG ustalono, iż problemem w miejscowości Parsęcko jest brak widocznego oraz usytuowanego przejście dla pieszych w okolicy posesji Parsęcko 42, które mogłoby ułatwić swobodne przejście dla mieszkańców wsi, zarówno dojście do kościoła, jak i w kierunku miejscowości Parsęcko 2- kolonia. Wskazane miejsce stanowiłoby poprawę bezpieczeństwa w ruchu pieszym z uwagi, iż kierujący pojazdami w okolicy w/w odcinka drogi jeżdżą z nadmierną prędkością co stanowi zagrożenie w ruchu drogowym jak i zarówno pieszym. Nadmienić trzeba, że w pobliżu w/w miejsca jest przystanek autobusowy, z którego korzystają mieszkańcy. Piesi korzystający z tego miejsca, czują się mało bezpiecznie. Usytuowanie i wyznaczenie przejścia dla pieszych przyczyniło by się do poprawy bezpieczeństwa. Mieszkańcy w ostatnich miesiącach kilkukrotnie przekazywali informacje, iż w tym miejscu dochodziło do sytuacji niebezpiecznych, spowodowanych zbyt słabą widocznością oraz nadmierną jazdą kierujących.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu poprawy bezpieczeństwa.

 


 

Rejon II Gmina Szczecinek

Starszy dzielnicowy

asp. Zbigniew Noga

tel.47 78 47 533

kom. 571 323 949 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek11@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Buczek, Drawień, Godzimierz, Gołębiewo, Grochowiska, Gwda Mała, Gwda Wielka, Jeleni Ruczaj, Łączka, Marcelin, Miękowo, Omulna, Siedlice, Sierszeniska, Turowo, Wągrodno, Wielisławice, Wojnowo, Żółtnica, Dębowo, Dziki, Jadwiżyn, Janowo, Jelenino, Lipnica, Mosina, Opaczyska, Sitno, Wilcze Laski, Zamęcie

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego, nr IIG ustalono, problemem w miejscowości Turowo są mało widoczne przejścia dla pieszych, które znajduję się na głównej ulicy Książąt Pomorskich. Wskazane miejsca stanowią zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwagi, iż nie są odpowiednio widoczne dla kierujących jak również dla przechodniów mimo postawionego znaku. Piesi korzystający z tych miejsc, czują się mało bezpiecznie.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

Powrót na górę strony