Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Siedziba:

ul. Polna 25

78-400 Szczecinek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi,ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

 

Kierownik Rewiru Dzielnicowych

Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku

asp. szt. Arkadiusz Perzyński

tel. 47 78 47 531

kom. 667 094 200

 

 

Rejon I:

Dzielnicowy

mł.asp. Daniel Nazarewski

tel. 47 78 47 536

kom. 571 323 953 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek1@sc.policja.gov.pl

Ulice: Kościuszki od Jagiełły w stronę ul. Trzesieckiej oraz Polna od Krakowskiej,Barwicka, Połczyńska, Białogardzka, Budowlanych, Karlińska , Grota Roweckiego, Komorowskiego, Niedźwiadka, Okulickiego, Karaszewicza, Trzesiecka, Orla, Jaskółcza, Słowicza, Krucza, Gołębia, Słowicza, Jastrzębia, Sowia, Żurawia, Kukułcza, Sójcza, Brzegowa, Żeglarska, Letniskowa, Spacerowa, Łowiecka, Radosna, Turystyczna, Krajobrazowa, Wczasowa, Wypoczynkowa, Pogodna, Cicha, Przytulna, Skowronkowa.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz obserwacji własnych na podległym rejonie służbowym nr I ustalono, że głównym problemem w rejonie jest zły stan nawierzchni asfaltowej przy placu koncertowym na ulicach Polnej-Karlińsliej w Szczecinku co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa  w ruchu drogowego. Nawierzchnia jest zniszczona znajdują się na niej dziury na które najeżdżają pojazdami kierowcy i uszkadzają swoje pojazdy. W rozmowie z mieszkańcami ustalono, iż wielokrotnie dochodziło na w/w odcinku drogi do zagrożenia w ruchu drogowym podczas jego przejazdu. Ponadto na os. Zachód przy placu koncertowym  latem odbywają się koncerty. W tym czasie dochodzi do zwiększonego ruchu kołowego co przy tak złej nawierzchni stanowi dodatkowe zagrożenie. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon II:

 

Dzielnicowy

mł.asp. Krzysztof Bugaj

tel.47 78 47 421

kom. 571 323 958 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek2@sc.policja.gov.pl

Ulice: Jagiełły, Krakowska, Pułaskiego, Zawiszy, Kr. Jadwigi, Malborska, Witolda, Grunwaldzka,Warmińska, Mazurska, Gotycka, Derdowskiego, Kosińskiego, Wileńska, Lwowska,Kilińskiego, Polna od Myśliwskiej i Kościuszki od Myśliwskiej w stronę oś. Zachód, Głowackiego, Ziemowita

Działania priorytetowe:

Podczas rozmów z mieszkańcami osiedla Polna 45-47 w Szczecinku, dzielnicowemu rejonu służbowego nr II w Szczecinku zwrócono szczególną uwagę na brak ogrodzenia wokół placu zabaw dla dzieci znajdującego się przy nowo wybudowanej ul. Kościelnej, która łączy ul. Polną z ul. Kołobrzeską. Zdaniem rodziców zwiększyło się natężenie ruchu drogowego co ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo bawiących się dzieci. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia położenia placu, gdyż w odległości jedynie kilku metrów od jego usytuowania znajduje się ulica na której zauważono wspomniane natężenie ruchu drogowego. Znaczna część społeczeństwa oczekuje sprawdzenia obiektu pod kątem jego bezpieczeństwa oraz gdy zajdzie taka konieczność, zamontowania właściwego ogrodzenia i oznakowania placu zabaw.

 

 

 

Rejon III:

 

Dzielnicowy

sierż. sztab. Tomasz Nadziejko

tel. 47 78 47 534

kom. 571 323 959 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek3@sc.policja.gov.pl

Ulice: Ordona, Ks. Elżbiety, Junacka, Boh. Warszawy, Podwale, Ogrodowa, Parkowa, Kisielewskiego, Drzymały, Szkolna, Jeziorna, Mierosławskiego, Nowa, Polna, Kręta, Myśliwska, Jasna, Kościuszki do Myśliwskiej i Polna do Myśliwskiej.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami ul. Parkowej / Boh. Warszawy w Szczecinku, a także napływających zgłoszeń od klientów „CH Aria”, którzy korzystają z infrastruktury znajdującej się tuż za w/w obiektem, ustalono iż występuje tam problem bezpiecznego włączenia się do ruchu i wyjazdu z parkingu znajdującego się na ul. Parkowej/Boh Warszawy tj. pomiędzy „CH Aria” a budynkiem nr 2. Włączające się do ruchu pojazdy, wyjeżdżając w lewo lub w prawo, mają ograniczoną widoczność z lewej strony z uwagi na to, iż budynek nr 2 znajduje się bardzo blisko krawędzi jezdni. Problem występuje zarówno w godzinach działania galerii jak i poza nimi. Jest to miejsce zagrożone występowaniem częstych zdarzeń drogowych, zarówno z udziałem pojazdów jak i osób pieszych.

 

 

 

Rejon IV:

 

Dzielnicowy

mł. asp. Marcin Lewandowski

tel. 47 78 47 539

kom. 571 323 956 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek4@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Zamkowa,Plac Sowińskiego, Mariacka, Sadowa, Strażacka, Młynarska, Wyścigowa, Piotra Skargi, Plac Wolności, Bartoszewskiego, Sadowa, Szewska, Rzeczna, Jana Pawła II, 1 Maja, Kaszubska, Narutowicza, Szafera, Wodociągowa, Szczecinek Chyże.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IV ustalono, że głównym problemem w rejonie, jest gromadzenie się osób w okolicy wieży ciśnień na ul. Wodociągowej w Szczecinku (obiekt znajdujący się kilkanaście metrów nad poziomem zabudowań mieszkalnych). W okresie zajęć dydaktycznych, wskazane miejsce stanowi punkt spotkań młodzieży, a ukształtowanie terenu nie pozwala na skuteczną reakcję służb porządkowych. Wskazany rejon jest obrośnięty krzakami zakrywający teren. Podczas rozmów z mieszkańcami osiedla  dzielnicowemu zwrócono szczególną uwagę na niewłaściwe zabezpieczenie pozostałości po betonowej studzience wodno-kanalizacyjnej o powierzchni około 8 m2, znajdującej się w tamtym rejonie, a stwarzające niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, osób tam gromadzących się. Zdaniem rozmówców obiekt ten od dłuższego czasu nie był monitorowany, a miasto nie podejmowało się jego renowacji. Luźne elementy oraz uszkodzone elementy studzienki nie pozwalają na zapewnienie pewnego poziomu bezpieczeństwa osób tam przebywających. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia położenia tego terenu, gdyż w odległości jedynie kilku metrów od jego usytuowania znajduje się plac zieleni z ławkami, gdzie przebywająca młodzież może doznawać spotkań z osobami zdemoralizowanymi, bądź będącymi świadkami takich zachowań. Znaczna część społeczeństwa oczekuje sprawdzenia obiektu pod kątem jego bezpieczeństwa oraz modernizacji w stopniu umożliwiającym bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

Rejon V:

Dzielnicowy

sierż. sztab. Dawid Jaskulski

tel. 47 78 47 532

kom. 571 323 952 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek5@sc.policja.gov.pl

Ulice: Koszalińska, Zielona, Zaułek, Konopnickiej, Narutowicza /od 1 Maja w stronę Koszalina/ Wiatraczna, Kołobrzeska, Bugno.

Działania priorytetowe:

Podczas rozmów z mieszkańcami osiedla Bugno, dzielnicowemu rejonu służbowego nr V w Szczecinku zwrócono szczególną uwagę na zbyt szybkie poruszanie się przez kierujących pojazdami mechanicznymi po drodze publicznej, która prowadzi do ich posesji. Mieszkańcy uskarżali się na fakt, iż bardzo często kierowcy, którzy jadą w kierunku miejscowości Gałowo oraz w kierunku Szczecinka przekraczają dozwoloną prędkość co stwarza realne zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców osiedla Bugno. Zdaniem mieszkańców najlepszym rozwiązaniem tego problemu było by zamontowanie progu zwalniającego na wysokości ul. Bugno 10. Znaczna część społeczeństwa oczekuje na podjęcie stosownych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu kołowym na osiedlu Bugno.

 

 

 

 

Rejon VI:

Dzielnicowy

asp. Jakub Wojtowicz

tel. 47 78 47 422

kom. 571 323 950 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek6@sc.policja.gov.pl

Ulice: Plac Wazów, Mickiewicza, Wybickiego, Matejki, Traugutta, Mestwina, Kamińskiego, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Plac Winniczny, Rzemieślnicza, Wit. Pileckiego, Wojska Polskiego, E. Plater, 3 Maja, Powst. Wielkopolskich.

Działania priorytetowe:

Podczas rozmów z mieszkańcami kamienicy, dzielnicowemu rejonu służbowego nr VI w Szczecinku zwrócono szczególną uwagę na niewłaściwą, przestarzałą i uszkodzoną infrastrukturę znajdującą się wewnątrz klatki schodowej przy ul. Wyszyńskiego 19. Zdaniem mieszkańców kamienica powstała kilkadziesiąt lat temu i od tego czasu miasto nie podejmowało się jej renowacji. Luźne elementy mocowania, drewniana struktura schodów, poręczy i strychu , uszkodzone odcinki korytarzy-elewacji jak i dwóch drzwi wejściowych,  nie pozwalają na zapewnienie pewnego poziomu bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i osobom postronnym. W kamienicy od zawsze główne wejście do klatki schodowej oraz  wejście od zaplecza – podwórka były ogólnodostępne. Drzwi nie są w żaden sposób zabezpieczone więc  na klatkę schodową bardzo często wchodzą osoby bezdomne, które w okresie zimowym nocują na klatce i na strychu.  Nie bez znaczenia pozostaje kwestia ogólnodostępnego starego strychu, na którym znajdują się uszkodzone drewniane pomieszczenia bez określonego  przeznaczenia, gdzie gromadzi się młodzież jak i osoby bezdomne. Część społeczeństwa oczekuje sprawdzenia obiektu pod kątem jego bezpieczeństwa oraz poinformowania odpowiednich instytucji o problemie.

 

 

 

Rejon VII:

Starszy dzielnicowy

mł. asp. Radosław Szefner

tel. 47 78 47 535

kom. 571 323 951 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek7@sc.policja.gov.pl

Ulice: Pomorska, Moniuszki, Spółdzielcza, Kopernika, Matusewicz, Reja, Winniczna, Bagienna, Lipowa, Słupska, Cieślaka, Szymanowskiego, Sienkiewicza, Łódzka, Wiejska, Słowiańska, Kwiatowa, Rybacka, Osiedle Marcelin- Norwida, Poświatowskiego, Wyspiańskiego, Bagińskiego, Cz. Miłosza, Gałczyńskiego, Prusa.

Działania priorytetowe:

Podczas rozmów z mieszkańcami osiedla Marcelin oraz przedstawicielami Rady Osiedla Słowiańska - Łódzka, dzielnicowemu rejonu służbowego nr VII w Szczecinku zwrócono szczególną uwagę na niewłaściwą, przestarzałą i uszkodzoną infrastrukturę placu zabaw dla dzieci znajdującego się przy rozgałęzieniu ulic Poświatowskiej oraz Norwida ( os. Poetów ). Zdaniem rodziców obiekt powstał w 2009 roku i od tego czasu miasto nie podejmowało się jego renowacji. Luźne elementy mocowania, drewniana struktura i uszkodzone odcinki ogrodzenia nie pozwalają na zapewnienie pewnego poziomu bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży podczas zabaw. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia położenia placu, gdyż w odległości jedynie 2 metrów od jego ogrodzenia znajduje się nieużytkowany obiekt wodny, do którego wg mieszkańców jest swobodny dostęp a niespełna 50 metrów na północ, droga krajowa nr 20. Znaczna część społeczeństwa oczekuje sprawdzenia obiektu pod kątem jego bezpieczeństwa oraz gdy zajdzie taka konieczność, wyłączenia z użytkowania.

 

 

 

Rejon VIII:

Dzielnicowy

 mł. asp. Marcin Roszko

tel. 47 78 47 537

kom. 571 323 954 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek8@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Klasztorna, oś. Warszawsko-Chełmińskie, Kamienna, Armii Krajowej, Kochanowskiego, Poniatowskiego, Plac Młyński, Niecała, Artyleryjska, Chodkiewicza, Zana, Skłodowskiej, Sikorskiego, Rondo Soderhamn, Przemysłowa, Warcisława IV, Wiśniowa, Drahimska, Wiśniowa, Kolejowa, Dworcowa.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami ulicy Chełmińskiej w Szczecinku, ustalono że występuje tam problemem braku doświetlenia rejonu chodnika osiedlowego pomiędzy blokiem na ul. Chełmińskiej 14D, a kompleksem garaży. Nadmieniam, że powyższy odcinek chodnika jest często uczęszczany przez osoby piesze, gdyż łączy się bezpośrednio z przejściem na ul. Chodkiewicza w Szczecinku. Zdaniem mieszkańców doświetlenie ciągu pieszego na osiedlu wpłynie bezpośrednio na komfort oraz poprawę bezpieczeństwa osób przemieszczających się po osiedlu. W przeszłości w powyższym rejonie dochodziło do licznych dewastacji elewacji bloku Chełmińska 14. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon IX:

 

Starszy Dzielnicowy

asp. Krzysztof Wawrzyniak

tel. 47 78 47 538

kom. 571 323 957 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek9@sc.policja.gov.pl

Ulice: Piłsudskiego/OSiR/ Plac Zesłańców Sybiru, Sikorskiego, Pilska, Waryńskiego, Czarnobór, Wierzbowa, Bukowa, Klonowa, Modrzewiowa, Jesionowa, Brzozowa, Orzechowa, Kasztanowa, Miodowa, Ostrobramska, Orląt Lwowskich, Boczna, Obrońców Westerplatte, Szarych Szeregów, Czwartaków, Sosnowa, Szczecińska, Toruńska, Grudziądzka, Gdańska, Miła, Czaplinecka, Poznańska, Chojnicka, Słoneczna, Staszica, Różana, Akacjowa, Wilczkowska, Malinowa

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IX, oraz spostrzeżeniami dzielnicowego, problemem w rejonie ul. Szczecińskiej w Szczecinku, jest słabe doświetlenie przejść dla pieszych, które znajdują się wzdłuż drogi krajowej nr 20. Osoby przechodzące przez przejścia dla pieszych, które znajdują się wzdłuż DK 20 tj. Szczecinek, ul. Szczecińska 47, Szczecinek, ul. Szczecińska 18, oraz ul. Gdańska 1, są słabo doświetlone. W rejonie DK nr 20, ul. Szczecińska 47 znajduje się Zespół Szkół nr 1 w Szczecinku, natomiast w rejonie skrzyżowania ul. Szczecińska 18 i Gdańska 1 znajdują się obiekty handlowe. Zwiększona aktywność pieszych w powyższych rejonach stanowi większe ryzyko potrącenia pieszego korzystającego z niedoświetlonego przejścia dla pieszych. W okresie jesienno - zimowym często osoby przechodzące przez przejście dla pieszych posiadają ubranie mało widoczne (bez odblasków) a słabe doświetlenie przejścia może stanowić zagrożenie w ruchu lądowym. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem, oraz podniesienia bezpieczeństwa.

 

 

 

WYKAZ REJONÓW SŁUŻBOWYCH GMINY SZCZECINEK

 

Rejon I Gmina Szczecinek

Dzielnicowy

sierż. sztab. Łukasz Ilukowicz

tel.47 78 47 420

kom. 571 323 955 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek10@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Biała, Brodźce, Brzeźno, Dalęcinko, Dąbrowa, Dębrznyna, Dobrogoszcz, Drężno, Gałowo, Grąbczyn, Grąbczyński Młyn, Krasnobrzeg, Krągłe, Kusowa, Kwakowo, Łozinka, Malechowo, Myślęcin, Nizinne, Nowe Gonne, Orawka, Orłowce, Pietrzykowo, Sławęcice, Smolniki, Spore, Stare Wierzchowo, Trzcinno, Trzebiechowo, Trzebujewo, Węglewo, Wierzchowo, Zieleniewo, Parsęcko, Skotniki,Skalno

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego, nr IG ustalono, iż problemem w miejscowości Skotniki jest uszkodzony próg zwalniający, który znajduję się na głównej drodze dojazdowej do miejscowości Skotniki przed blokiem numer 3. Wskazane miejsce stanowi zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwagi, iż nie spełnia swojej funkcji. Pojazdy przejeżdżają, omijając uszkodzony próg w którym brakuję dwóch środkowych elementów. Mieszkańcy w ostatnich miesiącach kilkukrotnie przekazywali informacje, iż w tym miejscu dochodziło do sytuacji niebezpiecznych, spowodowanych zbyt szybką jazdą samochodów. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu poprawy bezpieczeństwa.


 

 

Rejon II Gmina Szczecinek

 

Starszy dzielnicowy

mł. asp. Zbigniew Noga

tel.47 78 47 533

kom. 571 323 949 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek11@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Buczek, Drawień, Godzimierz, Gołębiewo, Grochowiska, Gwda Mała, Gwda Wielka, Jeleni Ruczaj, Łączka, Marcelin, Miękowo, Omulna, Siedlice, Sierszeniska, Turowo, Wągrodno, Wielisławice, Wojnowo, Żółtnica, Dębowo, Dziki, Jadwiżyn, Janowo, Jelenino, Lipnica, Mosina, Opaczyska, Sitno, Wilcze Laski, Zamęcie

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań  oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego, nr IIG ustalono,  iż  problemem w miejscowości Turowo jest skrzyżowanie dróg asfaltowych, pomiędzy numerami posesji 76 i 76a. Jadąc od strony Szkoły Podstawowej w Turowie i dojeżdżając do drogi asfaltowej z pierwszeństwem przejazdu, pomiędzy w/w numerami, od lewej strony widoczność ogranicza wysokie ogrodzenie wokół posesji, natomiast  od strony prawej widoczność jest na około 20 metrów, z uwagi na gałęzie drzew rosnące przy drodze. Wskazane miejsce stanowi zagrożenie  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wzdłuż drogi z pierwszeństwem w ostatnich latach powstały nowe posesje mieszkalne, więc ruch kołowy jest coraz większy. Mieszkańcy w ostatnich miesiącach kilkukrotnie przekazywali informacje, iż w tym miejscu dochodziło do sytuacji niebezpiecznych, spowodowanych zbyt małą widocznością. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

Powrót na górę strony