Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Siedziba:

ul. Polna 25

78-400 Szczecinek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi,ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

 

Kierownik Rewiru Dzielnicowych

Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku

asp. szt. Arkadiusz Perzyński

tel. 47 78 47 531

kom. 667 094 200

 

 

Rejon I:

Dzielnicowy

mł.asp. Daniel Nazarewski

tel. 47 78 47 536

kom. 571 323 953 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek1@sc.policja.gov.pl

Ulice: Kościuszki od Jagiełły w stronę ul. Trzesieckiej oraz Polna od Krakowskiej,Barwicka, Połczyńska, Białogardzka, Budowlanych, Karlińska , Grota Roweckiego, Komorowskiego, Niedźwiadka, Okulickiego, Karaszewicza, Trzesiecka, Orla, Jaskółcza, Słowicza, Krucza, Gołębia, Słowicza, Jastrzębia, Sowia, Żurawia, Kukułcza, Sójcza, Brzegowa, Żeglarska, Letniskowa, Spacerowa, Łowiecka, Radosna, Turystyczna, Krajobrazowa, Wczasowa, Wypoczynkowa, Pogodna, Cicha, Przytulna, Skowronkowa.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz obserwacji własnych na podległym rejonie służbowym nr I ustalono, że głównym problemem w rejonie jest mało widoczne oznakowanie poziome przejścia dla pieszych na ulicy Grota Roweckiego 45-47, w Szczecinku, co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przejście dla pieszych znajduje się przy ulicy Grota Roweckiego 45-47, gdzie kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się żłobek dla dzieci. W rozmowie z mieszkańcami ustalono, iż wielokrotnie dochodziło na w/w odcinku drogi do zagrożenia w ruchu drogowym podczas jego przejazdu oraz przejścia. Ponadto na co dzień w dniach powszednich duża ilość rodziców wraz z dziećmi porusza się przez w/w przejście dla pieszych. W tym czasie dochodzi do zwiększonego ruchu kołowego, co przy tak nie widocznym oznakowaniu przejścia dla pieszych, stanowi dodatkowe zagrożenie. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon II:

 

Dzielnicowy

mł.asp. Krzysztof Bugaj

tel.47 78 47 421

kom. 571 323 958 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek2@sc.policja.gov.pl

Ulice: Jagiełły, Krakowska, Pułaskiego, Zawiszy, Kr. Jadwigi, Malborska, Witolda, Grunwaldzka,Warmińska, Mazurska, Gotycka, Derdowskiego, Kosińskiego, Wileńska, Lwowska,Kilińskiego, Polna od Myśliwskiej i Kościuszki od Myśliwskiej w stronę oś. Zachód, Głowackiego, Ziemowita

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz obserwacji własnych na podległym rejonie służbowym nr II ustalono, że głównym problemem w rejonie jest brak działającego oświetlenia 4 lamp umiejscowionych na ulicy Polnej 45-47, w Szczecinku, co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Nie działające lampy oświetleniowe znajdują się na os. Socjalnym przy ulicy Polnej 45-47, gdzie zamieszkują rodziny wraz z dziećmi. W rozmowie z mieszkańcami orz własnych spostrzeżeń wynika, iż w przedmiotowym rejonie dochodzi do częstego popełnienia zarówno wykroczeń jak i przestępstw. Dochodzi do częstego zakłócenia porządku publicznego. Naprawa oświetlenia pomoże z zapewnieniu bezpieczeństwa na terenie osiedla. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon III:

 

Dzielnicowy

sierż. sztab. Tomasz Nadziejko

tel. 47 78 47 534

kom. 571 323 959 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek3@sc.policja.gov.pl

Ulice: Ordona, Ks. Elżbiety, Junacka, Boh. Warszawy, Podwale, Ogrodowa, Parkowa, Kisielewskiego, Drzymały, Szkolna, Jeziorna, Mierosławskiego, Nowa, Polna, Kręta, Myśliwska, Jasna, Kościuszki do Myśliwskiej i Polna do Myśliwskiej.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z pracownikami oraz pacjentami Szpitala w Szczecinku znajdującego się na ul. Kościuszki 38, którzy korzystają z infrastruktury drogowej w obrębie placówki, ustalono iż występuje tam problem bezpiecznego włączania się do ruchu i wyjazdu znajdującego się od strony ul. Kościuszki vis a vis budynku ul. Kościuszki 41. Włączające się do ruchu pojazdy, wyjeżdzając w lewo lub prawo, mają ograniczoną widoczność z lewej strony z uwagi na to, iż widoczność zasłaniają tam zaparkowane pojazdy. Problem występuje całodobowo. Jest to miejsce zagrożone występowaniem częstych zdarzeń drogowych, zarówno z udziałem pojazdów jak i osób pieszych.

 

 

 

Rejon IV:

 

Dzielnicowy

mł. asp. Marcin Lewandowski

tel. 47 78 47 539

kom. 571 323 956 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek4@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Zamkowa,Plac Sowińskiego, Mariacka, Sadowa, Strażacka, Młynarska, Wyścigowa, Piotra Skargi, Plac Wolności, Bartoszewskiego, Sadowa, Szewska, Rzeczna, Jana Pawła II, 1 Maja, Kaszubska, Narutowicza, Szafera, Wodociągowa, Szczecinek Chyże.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IV ustalono, że głównym problemem w rejonie, jest gromadzenie się osób w okolicy placu zabaw na ul. Szafera w Szczecinku (obiekt znajdujący się pomiędzy budynkami nr 2 i nr 3). Wskazane miejsce stanowi punkt spotkań głównie dzieci i młodzieży. Podczas rozmów z mieszkańcami osiedla dzielnicowemu zwrócono szczególną uwagę na brak zabezpieczenia powyższego placu w postaci siatki zabezpieczającej, a miejsce to stwarza niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, osób tam gromadzących się, głównie biegających dzieci, które mogą „wpaść” pod koła jeżdżących w pobliżu pojazdów osobowych. Zdaniem rozmówców obiekt ten od dłuższego czasu nie był monitorowany, a miasto nie podejmowało się jego renowacji, czy ogrodzenia terenu, celem zwiększenia bezpieczeństwa jego użytkowników. Znaczna część społeczeństwa oczekuje sprawdzenia obiektu pod kątem jego bezpieczeństwa oraz modernizacji w stopniu umożliwiającym bezpieczeństwo użytkowania (m. in. ogrodzenie terenu placu zabaw).

 

 

 

Rejon V:

Dzielnicowy

sierż. sztab. Dawid Jaskulski

tel. 47 78 47 532

kom. 571 323 952 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek5@sc.policja.gov.pl

Ulice: Koszalińska, Zielona, Zaułek, Konopnickiej, Narutowicza /od 1 Maja w stronę Koszalina/ Wiatraczna, Kołobrzeska, Bugno.

Działania priorytetowe:

Podczas rozmów z mieszkańcami osiedla Koszalińska, dzielnicowemu rejonu służbowego nr V w Szczecinku zwrócono szczególną uwagą na niedziałającą sygnalizację świetlną w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Koszalińskiej 87, pomiędzy sklepem Mrówka, a sklepem Netto. Mieszkańcy uskarżali się na fakt, iż bardzo często kierowcy, którzy jadą w kierunku ul. Bugno oraz w kierunku ul. Narutowiacza nie zatrzymują się przed przejściem dla pieszych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym, co stwarza realne zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców osiedla Koszalińska. Zdaniem mieszkańców najlepszym rozwiązaniem tego problemu było by uruchomienia sygnalizacji świetlnej w rejonie ul. Koszalińskiej 87, pomiędzy sklepem Mrówka a sklepem Netto. Znaczna część społeczeństwa oczekuje na podjęcie stosownych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

Rejon VI:

Dzielnicowy

asp. Jakub Wojtowicz

tel. 47 78 47 422

kom. 571 323 950 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek6@sc.policja.gov.pl

Ulice: Plac Wazów, Mickiewicza, Wybickiego, Matejki, Traugutta, Mestwina, Kamińskiego, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Plac Winniczny, Rzemieślnicza, Wit. Pileckiego, Wojska Polskiego, E. Plater, 3 Maja, Powst. Wielkopolskich.

Działania priorytetowe:

Podczas rozmów z mieszkańcami bloku mieszkalnego przy ul. Wyszyńskiego 12, dzielnicowemu rejonu służbowego nr VI w Szczecinku zwrócono szczególną uwagę na niewłaściwą, przestarzałą i uszkodzoną nawierzchnię gruntową znajdującą się przed klatką schodową oraz w rejonie garaży znajdujących się przy ul. Bagiennej. Zdaniem mieszkańców nawierzchnia drogi i chodników nigdy nie była wymieniana i remontowana jest przestarzała, zniszczona i nierówna, co stwarza realne zagrożenia zarówno dla osób poruszających się pojazdami oraz dla osób pieszych i osób poruszających się rowerami. Ustalono, że trwałość drogi i dojście do klatek schodowych jest znacznie utrudniona, występują uszkodzenia kostki brukowej, dziury zniekształcenia i koleiny w nawierzchni drogowej pokrytej piaskiem i kamieniami. Mieszkańcy nie czuja się komfortowo z bezpiecznym dojściem do bloku mieszkalnego a w szczególności z bezpiecznym przemieszczaniem się pojazdem w rejonie garaży znajdujących się w pobliżu klatki schodowej. Część społeczeństwa oczekuje sprawdzenia nawierzchni pod kątem jej bezpieczeństwa oraz poinformowania odpowiednich instytucji o problemie.

 

 

 

Rejon VII:

Starszy dzielnicowy

mł. asp. Radosław Szefner

tel. 47 78 47 535

kom. 571 323 951 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek7@sc.policja.gov.pl

Ulice: Pomorska, Moniuszki, Spółdzielcza, Kopernika, Matusewicz, Reja, Winniczna, Bagienna, Lipowa, Słupska, Cieślaka, Szymanowskiego, Sienkiewicza, Łódzka, Wiejska, Słowiańska, Kwiatowa, Rybacka, Osiedle Marcelin- Norwida, Poświatowskiego, Wyspiańskiego, Bagińskiego, Cz. Miłosza, Gałczyńskiego, Prusa.

Działania priorytetowe:

Podczas rozmów prowadzonych z mieszkańcami ul. Kopernika, Reja, Winniczna i Spółdzielcza, w drugiej połowie ubiegłego roku, oraz podczas spotkań realizowanych z przedstawicielami Rad Osiedla, wielokrotnie podkreślane było, aby dzielnicowy, w ramach własnych kompetencji i zadań, zadbał o poprawę bezpieczeństwa w rejonie ul. Winnicznej oraz Lipowej. Jednocześnie, podczas oceny zagrożeń, należy zwrócić szczególną uwagę na narzędzie jakim dysponuje Policja a jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń. W okresie ostatniego roku kilkunastokrotnie na mapę naniesione zostały dwa obiekty:

 

  • Skrzyżowanie ul. Winnicznej oraz Lipowej

    • Z uwagi na brak dostatecznej widoczności ruchu kołowego dla kierujących, którzy poruszają się ul. Winniczną i zamierzają kontynuować jazdę w dowolnym kierunku ul. Lipowej.

  • Rynek miejski przy ul. Winnicznej

    • Z uwagi na demoralizację młodzieży

Wskazany powyżej obszar znajduje się w północno – zachodniej części rejonu służbowego nr VII. Zagrożenie występuje w godzinach 10-18 ( skrzyżowanie ) oraz 18-22 ( rynek miejski ). W związki z powyższym działania priorytetowe mogą być realizowane jednocześnie i z zachowaniem właściwego poziomu.

 

 

 

Rejon VIII:

Dzielnicowy

 mł. asp. Marcin Roszko

tel. 47 78 47 537

kom. 571 323 954 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek8@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Klasztorna, oś. Warszawsko-Chełmińskie, Kamienna, Armii Krajowej, Kochanowskiego, Poniatowskiego, Plac Młyński, Niecała, Artyleryjska, Chodkiewicza, Zana, Skłodowskiej, Sikorskiego, Rondo Soderhamn, Przemysłowa, Warcisława IV, Wiśniowa, Drahimska, Wiśniowa, Kolejowa, Dworcowa.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami ulicy Warcisława IV 21 i 23, w Szczecinku, ustalono że występuje tam problemem bezpiecznego włączania się do ruchu kołowego pojazdami osobowymi wyjeżdżającymi z parkingu osiedlowego i skręcającymi w prawo w kierunku dworca PKP. Powodem takich utrudnień jest fakt parkowania pojazdów osobowych na parkingu wzdłuż jezdni w rejonie kamienicy na ul. Warcisława IV 17 w Szczecinku. Pojazdy te utrudniają widoczność dla kierujących pojazdami wyjeżdżającymi z parkingu osiedlowego w rejonie kamienicy na ul. Warcisława IV 21, 23. Zdaniem mieszkańców montaż lustra drogowego, w pasie drogowym wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa i poprawę widoczności podczas włączania się do ruchu. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon IX:

 

Starszy Dzielnicowy

asp. Krzysztof Wawrzyniak

tel. 47 78 47 538

kom. 571 323 957 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek9@sc.policja.gov.pl

Ulice: Piłsudskiego/OSiR/ Plac Zesłańców Sybiru, Sikorskiego, Pilska, Waryńskiego, Czarnobór, Wierzbowa, Bukowa, Klonowa, Modrzewiowa, Jesionowa, Brzozowa, Orzechowa, Kasztanowa, Miodowa, Ostrobramska, Orląt Lwowskich, Boczna, Obrońców Westerplatte, Szarych Szeregów, Czwartaków, Sosnowa, Szczecińska, Toruńska, Grudziądzka, Gdańska, Miła, Czaplinecka, Poznańska, Chojnicka, Słoneczna, Staszica, Różana, Akacjowa, Wilczkowska, Malinowa

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IX miasta Szczecinek ustalono, że znaczmy problemem komunikacyjnym miasta, jest brak bezpośredniego połączenia komunikacyjnego ul. Pilskiej z ul. Szczecińskiej (tzw. łącznika). Powyższe rozwiązanie, odciąży natężenie ruchu na drogach przy ul. Pilskiej, Sikorskiego, Gdańskiej i Szczecińskiej. Ponadto wiadukt drogowy ul. Pilska, znajdujący się nad torowiskiem i od 2022r., zaliczyć można do obiektu szczególnie ważnego dla bezpieczeństwa Państwa. Rozwiązaniem powyższego problemu jest wyrównanie i wyprostowanie jak również wymian nawierzchni drogi szutrowej, łączącej ul. Łukasiewicza z przedłużeniem ul. Szczecińskiej. Spowoduje to, poprawę bezpieczeństwa na drodze i zwiększy płynność komunikacyjną w przypadku np. zablokowania wiaduktu bądź jego uszkodzenia. Taka sytuacja skutkowałaby utrudnieniem w komunikacji na teranie miasta Szczecinek. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu podniesienia bezpieczeństwa i alternatywą na losowe zdarzenia związane w wiaduktem drogowym.

 

 

 

WYKAZ REJONÓW SŁUŻBOWYCH GMINY SZCZECINEK

 

Rejon I Gmina Szczecinek

Dzielnicowy

sierż. sztab. Łukasz Ilukowicz

tel.47 78 47 420

kom. 571 323 955 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek10@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Biała, Brodźce, Brzeźno, Dalęcinko, Dąbrowa, Dębrznyna, Dobrogoszcz, Drężno, Gałowo, Grąbczyn, Grąbczyński Młyn, Krasnobrzeg, Krągłe, Kusowa, Kwakowo, Łozinka, Malechowo, Myślęcin, Nizinne, Nowe Gonne, Orawka, Orłowce, Pietrzykowo, Sławęcice, Smolniki, Spore, Stare Wierzchowo, Trzcinno, Trzebiechowo, Trzebujewo, Węglewo, Wierzchowo, Zieleniewo, Parsęcko, Skotniki,Skalno

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego, nr IG ustalono, iż problemem w miejscowości Parsęcko jest mało widoczne przejście dla pieszych, które znajduję się na głównej drodze w miejscowości Parsęcko przed blokiem numer 36. Wskazane miejsce stanowi zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwagi, iż nie jest widoczne dla kierujących jak również dla przechodniów mimo postawionego znaku. Nadmienić trzeba, że w pobliżu pasów jest przystanek autobusowych, z którego korzystają mieszkańcy. Piesi korzystający z tego miejsca, czują się mało bezpiecznie. Mieszkańcy w ostatnich miesiącach kilkukrotnie przekazywali informacje, iż w tym miejscu dochodziło do sytuacji niebezpiecznych, spowodowanych zbyt słabą widocznością przejścia dla pieszych. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu poprawy bezpieczeństwa.


 

 

Rejon II Gmina Szczecinek

 

Starszy dzielnicowy

mł. asp. Zbigniew Noga

tel.47 78 47 533

kom. 571 323 949 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek11@sc.policja.gov.pl

Miejscowości: Buczek, Drawień, Godzimierz, Gołębiewo, Grochowiska, Gwda Mała, Gwda Wielka, Jeleni Ruczaj, Łączka, Marcelin, Miękowo, Omulna, Siedlice, Sierszeniska, Turowo, Wągrodno, Wielisławice, Wojnowo, Żółtnica, Dębowo, Dziki, Jadwiżyn, Janowo, Jelenino, Lipnica, Mosina, Opaczyska, Sitno, Wilcze Laski, Zamęcie

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego, nr IIG ustalono, iż problemem w miejscowości Omulna jest uszkodzony próg zwalniający, który znajduję się na głównej drodze dojazdowej do miejscowości Omulna przy nowo powstałym Klubie Seniora. Wskazane miejsce stanowi zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym z uwagi, iż nie spełnia swojej funkcji. Pojazdy przejeżdżają, omijając uszkodzony próg w którym brakuję jednego z elementów. Mieszkańcy w ostatnich miesiącach kilkukrotnie przekazywali informacje, iż w tym miejscu dochodziło do sytuacji niebezpiecznych, spowodowanych zbyt szybką jazdą samochodów. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie, w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

Powrót na górę strony