Dzielnicowi KP w Bornem Sulinowie

Dzielnicowi KP w Bornem Sulinowie

Siedziba:

ul. Bolesława Chrobrego 2

78-449 Borne Sulinowo

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

 

Rejon I

Starszy dzielnicowy

 asp. szt. Przemysław Pawłat

tel.47 78 47 459

kom. 571 323 963 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.bornesulinowo1@sc.policja.gov.pl

Borne Sulinowo ulice - Al. Niepodległości, Bolesława Chrobrego, Sportowa, Miła. Lipowa, Spacerowa, Jeziorna, Sosnowa, Zielona, Parkowa, Chabrowa, Wrzosowa, Słoneczna, Różana

Działania priorytetowe:

W przeprowadzonych spotkaniach z przewodniczącym rady osiedla oraz rowmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego ustaliłem, że nowym celem w ramach zwiększenia poprawy bezpieczeństwa w I rejonie służbowym jest wyeliminowanie popełniania wykroczeń porządkowych w tym wykroczeń porządkowych w rejonie sklepu "ABC Marusia". W związku z przeprowadzoną analizą podjęto decyzję o kontynuowaniu przeprowadzenia działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

 

 

Rejon II

Dzielnicowy

mł. asp. Przemysław Osuch

tel. 47 78 47 459

kom. 571 323 960 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.bornesulinowo2@sc.policja.gov.pl

Borne Sulinowo ulice - Adama Mickiewicza, Jana Brzechwy, Fryderyka Chopina, Kard. St. Wyszyńskiego, Kolejowa, Marii Konopnickiej, Targowa, Orła Białego, Poprzeczna, Mikołaja Reja, Juliusza Słowackiego, Szpitalna, Wojska Polskiego, Sosnowa, Krótka, Towarowa, Rzemieślnicza, Wodociągowa.

Działania priorytetowe:

Informacje dotyczące zagrożenia pozyskane zostały na podstawie analizy oczekiwań społecznych oraz w wyniku przeprowadzonych rozmów i spotkań z mieszkańcami okolicznych budynków w rejonie pustostanu. Mieszkańcy przekazali, że okres w którym będzie obowiązywać plan jest szczególnie narażony na koczownictwo osób bezdomnych a co się z tym wiąże również z zagrożeniem przeciwpożarowym. Następnym zagrożeniem może być grupowanie się młodzieży co może doprowadzić do zjawiska demoralizacji.

 

 

 

Rejon III

Dzielnicowy

asp. Michał Węcław

tel. 47 78 47 454

kom.  571 323 962 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.bornesulinowo3@sc.policja.gov.pl

Miejscowości - Czochryń, Jeziorna, Kłosówko, Komorze, Liszkowo, Łubowo, Nobliny, Okole, Piława Międzylesie, Rakowo, Silnowo, Silnowo Dolne, Starowice, Strzeszyn, Uniemino.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołysem oraz radą sołecką i mieszkańcami miejscowości Silnowo z podległego rejonu służbowego nr III ustalono, że problemem w rejonie stacji benzynowej AVIA jest spożywanie alkoholu. Spożywanie alkoholu niesie za sobą bezpośrednie zagrożenie zakłócenia ładu i porządku publicznego oraz rodzi przejawy demoralizacji dzieci i młodzieży co jest zjawiskiem patologicznym oraz uciążliwym dla okolicznych mieszkańców. W zwiazku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

 

Rejon IV

Dzielnicowy

asp.sztab. Józef Miosga

tel. 47 78 47 459

kom. 571 323 961 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.bornesulinowo4@sc.policja.gov.pl

Miejscowości - Ciemino, Dąbie, Dąbrowica, Grabno, Grzywnik, Jeleń, Jelonek, Juchowo, Kądzielnia, Kiełpino, Kolanowo, Krągi, Kucharowo, Łączno, Obrąb, Przyjezierze, Radacz, Śmiadowo

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołtysami oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr 4 ustalono, że ważnym problemem społecznym w rejonie jest bezpieczeństwo osób pieszych i kierujących pojazdami w miejscowości Krągi.
Przez omawianą miejscowość przebiega główna droga powiatowa o podłożu asfaltowym pomiędzy Szczecinkiem, a Bornem Sulinowem. Na tej drodze znajduje się prosty odcinek drogi od posesji nr 36 do tablicy koniec terenu zabudowanego w kierunku Bornego Sulinowa jest to odcinek drogi około 300 metrów. Według wskazań mieszańców na tym odcinku drogi dochodzi do częstych przekroczeń prędkości przez kierujących oraz wyprzedzania pojazdów
w obrębie trzech dróg wjazdowych na tzw. Osiedle Krągi przy posesjach nr 51, 65 i 67. Na tym prostym odcinku drogi znajduje się oznakowanie poziome drogi w linie przerywane na całej długości i znaki pionowe D-1 „droga z pierwszeństwem” i A-7 „ustąp pierwszeństwa” oraz obowiązuje ograniczenie prędkości 50km/h. W związku z takim oznakowaniem w obrębie tych wjazdów w linie przerywane stwarza to w obecnym czasie zagrożenie w bezpieczeństwo uczestników tej drogi. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu była by zmiana oznakowania drogi poprzez umieszczenie w obrębie wjazdów na Osiedle oznakowania poziomego w linie podwójne ciągłe zabraniające wyprzedzania w tym miejscu bądź ustawienia na odcinku tej drogi znaku B-25 „zakaz wyprzedzania” co znacznie by poprawiło bezpieczeństwo drogowe pieszych i kierujących pojazdami.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników tej drogi

 

 

Powrót na górę strony