Aktualności

Nocne poszukiwania zakończone sukcesem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku stawili się w trybie alarmowym do komendy w związku z zaginięciem 52-letniego mężczyzny w kryzysie emocjonalnym. Jak się okazało dzięki sile perswazji i mocnej argumentacji borneńskiego policjanta mężczyzna wysiadł z pociągu na najbliższej stacji kolejowej, gdzie pomogli mu już policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie.

W niedzielę w godzinach nocnych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku otrzymał informację o mężczyźnie w kryzysie emocjonalnym, który zadzwonił na telefon zaufania dla osób dorosłych. Jak się okazało rozmówca logował się na terenie Bornego Sulinowa. Policjanci z zespołu ds poszukiwań przy współpracy z borneńskim funkcjonariuszami podjęli działania, które pozwoliły wstępnie wytypować osobę do której mógł należeć telefon.

Jednocześnie zgodnie z decyzją kierownictwa komendy ogłoszony został alarm dla wszystkich funkcjonariuszy. W wyniku prowadzonych działań ustalono, że mężczyzna w godzinach porannych zaczął się przemieszczać a mundurowi nabrali podejrzeń, że może on podróżować pociągiem. W trakcie podróży 52-letni mężczyzna pomimo wcześniejszych kilkunastu prób w końcu odebrał telefon. Funkcjonariusz, który rozpoczał telefoniczną rozmowę z mężczyzną, siłą perswazji zapewnieniem wsparcia ale również mocną argumentacją nakłonił go aby wysiadł z pociągu na najbliższej stacji kolejowej. Tam dzięki współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy. Z uwagi na fakt, że mężczyzna figurował również jako osoba poszukiwana został od przewieziony do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 8 miesięcy.

Dzięki profesjonalnym działaniom funkcjonariuszy możemy mówić o szczęśliwym finale poszukiwań. Najważniejsze, że życiu i zdrowiu 52-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

  • 116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,

  • 116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,

  • 800 121 212 –Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Jeżeli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

 

asp.sztab. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony