Aktualności

Piknik charytatywny dla Beaty z udziałem szczecineckich policjantek

Data publikacji 08.07.2024

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku aktywnie uczestniczyły w sobotnim pikniku charytatywnym w Szczecinku, na którym zbierano pieniądze na leczenie dla Beaty Wiśniewskiej, pielęgniarki koordynującej na oddziale chorób wewnętrznych w Szczecinku, która jest po udarze mózgu.

Dla szczecineckich policjantek sobotnie spotkanie z mieszkańcami Szczecinka było możliwością nie tylko wspólnego spędzenia czasu ale również przypomnieniem, że nasze bezpieczeństwo nie ma wakacji i warto ciągle o nim mówić.

Podczas rozmów z mieszkańcami policjantki mówiły o służbie w Policji. Omawiały zadania z jakimi mierzą się w swojej codzienności funkcjonariusze. Informowały o możliwościach wyboru sposobu kontaktowania się z Policją i sytuacjach w których bardzo dobrze sprawdzi się posiadanie aplikacji Moja Komenda albo wykorzystanie interaktywnego narzędzia, którym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dla młodszych uczestników oprócz prawdziwych pojazdów policjantki przygotowały możliwość wspólnej zabawy z wykorzystaniem „autochodzików”. W ten sposób mundurowe przypomniały o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Podczas zabawy policjantki edukowały w zakresie bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji i uczulały opiekunów prawnych nad wzmożeniem opieki nad swoimi pociechami na plaży nad morzem albo w pobliżu jakiegokolwiek innego zbiornika wodnego.

 

st. asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

  • Zdjęcie kolorowe. Na ekranie telefonu widać chłopca siedzącego na policyjnym quadzie
  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka kuca przed dzieckiem i podaje mu tarczą do zatrzymywania pojazdów
  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka pomaga przytrzymać tarczę dziecku ubranemu w strój podwyższonego ryzyka
  • Zdjęcie kolorowe. Mężczyzna z dzieckiem siedzi na policyjnym quadzie
  • Zdjęcie kolorowe. Mała dziewczynka pokazuje mamie piankowy autochodzik


 

Powrót na górę strony