Aktualności

Sprawcy włamań na terenie Gwdy Wielkiej zatrzymani

Data publikacji 11.06.2024

Dzięki współpracy dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku z wydziałem kryminalnym sprawcy majowych włamań na terenie Gwdy Wielkiej zostali zatrzymani. Odpowiedzialni za te przestępstwa mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania do domku jednorodzinnego na terenie miejscowości Gwda Wielka doszło w drugiej połowie maja br. Sprawca poprzez wypchnięcie okna dostał się do mieszkania skąd ukradł złotą biżuterię oraz pieniądze. Właścicielka straty wyceniła na kwotę 9 000 złotych. Dzięki uzyskanym przez siebie informacjom policjanci nie tylko ustalili tożsamość sprawcy ale również odzyskali biżuterię należącą do mieszkanki gminy Szczecinek. Zatrzymany 39-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem zagrożony karą pozabawienia wolności do lat 10.

Szybko okazało się, że zatrzymany przez mundurowych mężczyzna nie tylko to miał na sumieniu. W nocy z 26 na 27 maja br na terenie Gwdy Wielkiej włamał się on wspólnie ze swoim 31— letnim kompanem do pomieszczenia gospodarczego. Sprawcy wyłamali deski ściany budynku a następnie dokonali kradzieży znajdujących się tam różnego rodzaju przewodów i kabli. Łup szybko został wypalony a następnie sprzedany na skupie złomu. Właściciel straty wycenił na kwotę 2 000 zł.

Obaj mężczyżni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony