Aktualności

Pijany jechał quadem niedopuszczonym do ruchu

33-latek został zatrzymany do kontroli przez policjantów, gdy pijany jeździł czterokołowcem po ulicach Barwic. Pożyczony quad nie był dopuszczony do ruchu, a on sam nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mieszkaniec powiatu szczecineckiego został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj, około godziny 17 na terenie Barwic. Policjanci ogniwa ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinkuj dostrzegli kierujacego quadem, któy ciągnął za sobą nieoświetloną oraz nieoznakowaną przyczepkę lekką. Kierowca nie miał dokumentów pojazdu, ani obowiązkowego ubezpieczenia tak samo zresztą jak w przypadku przyczepki. Ponadto od mężczyzny policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem tylko potwierdziło te podejrzenia. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze sprawdzili tożsamość mężczyzny, okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pożyczony pojazd został przekazany właścicielowi a 33-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie również za szereg wykroczeń za które grozi mu wysoka kara grzywna.

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony