Aktualności

"Roztropny Senior" w białoborskim klubie seniora

Policjanci z Posterunku Policji w Białym Borze w ramach działań profilaktycznych „Roztropny Senior” spotkali się z seniorami z Klubu Seniora w Białym Borze. Dzielnicowy przekazał wiedzę na temat oszustw oraz innych zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.

Spotkanie było doskonałą okazją, by ostrzec seniorów jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka czy policjanta, jak chronić swoją tożsamość, a także jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Dzielnicowy omówił metody jakimi mogą posługiwać się przestępcy, jednocześnie przestrzegając słuchaczy, że są one modyfikowane, a oszuści wykazują się dużą kreatywnością w wymyślaniu co rusz to nowych i przejmujących historii. Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Funkcjonariusze poparli licznymi przykładami z praktyki policyjnej. Zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności.

Policjanci słuchaczom przybliżyli rolę i zadania dzielnicowego oraz działanie i sposób korzystania z wdrożonych przez Policję programów na rzecz bezpieczeństwa tj. Dzielnicowy Bliżej Nas, Krajowa Mapa Zagrożeń oraz aplikacja Moja Komenda. Na zakończenie seniorzy otrzymali elementy odblaskowe i broszury informacyjne.

,,Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego"

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

 

Powrót na górę strony