Aktualności

Zostań jednym z nas! Policjantka ze Szczecinka promowała swój zawód

Data publikacji 04.04.2024

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku spotkała się z tegorocznymi maturzystami z Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku, zachęcając młodzież do rozważenia kariery zawodowej w służbie policyjnej.

Podczas spotkania maturzystom została przedstawiona struktura szczecinekciej jednostki wraz z jednostakimi terenowymi, które wchodzą w jej skład. Następnie omówione zostały warunki wstąpienie do służby, wymagane dokumenty oraz etapy rekrutacji, które zostały szczegółowo omówione przez policjantkę, W ramach zaciekawienia różnorodnością pełnienia służby i realizacją zadań stawianych przed Policją. Uczestnikom spotkania zostały zaprezentowane poszczególne piony i wchodzące w ich skłąd ogniwa. Dla dociekliwych, w odpowiedzi na pytanie: Jak wygląda kurs podstawowy? - policjantki zaprezentowały film pt.: "Jak wygląda szkolenie zawodowe podstawowe w Policji".

Ścieżka zawodowa w Policji to nie tylko służba, to także pasja, możliwość rozwoju i awansu. Zachęcamy młodzież do zgłębienia tej tematyki i odkrycia fascynującego świata służb mundurowych. A tym, którzy chcieliby poznać szczegóły rekrutacji, polecamy poniższą stronę internetową, na której można znaleźć odpowiedź na wszelkie nurtujące pytania:zostań policjantem.

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka podczas spotkania z maturzystami
  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka podczas spotkania z maturzystami
  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka podczas spotkania z maturzystami

Powrót na górę strony