Aktualności

"Dzień Kobiet” - wspólna akcja szczecineckiej policji i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku

Data publikacji 08.03.2024

Dziś na ulicach Szczecinka pojawił się liczny patrol policji. Policjanci szczecineckiej drogówki i przystojni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku wspólnie postanowili uczcić "Dzień Kobiet".

Tak w skrócie można byłoby przedstawić, to co działo się od samego rana na ulicach Szczecinka. Dzięki owocnej współpracy, uczniowie szczecineckiej podstawówki mogli z bliska przyjrzeć się służbie policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego z KPP w Szczecinku, a tym samym aktywnie uczestniczyć w kontroli drogowej. Dla wielu kierujących takie sytuacje są bardzo stresujące ale doprawione uczniowskim uśmiechem, ciepłym słowem i życzeniami okazywały się wspaniałym antidotum. Kontrola policyjna dzisiejszego dnia dla wielu kobiet była wielkim zaskoczeniem, zwłaszcza że kończyła się dość nietypowo – każda z Pań, z okazji swojego małego święta otrzymała symbolicznego tulipana oraz życzenia z okazji dzisiejszego święta kobiet.

W trakcie rozmów z policjantami uczniowie dowiedzieli się, że oprócz przestrzegania przepisów bardzo ważna jest kultura jazdy i stereotypem jest, że kobieta a za kółkiem „to katastrofa”. Jak wskazują policyjne statystyki w roku 2023 na terenie powiatu szczecineckiego doszło do 31 wypadków, tylko w 5 z nich kobiety były sprawcami zdarzeń. Jeśli chodzi o sprawców kolizji drogowych to i tutaj Panie mogą się poszczycić bardzo dobrymi wynikami. Kobiety spowodowały 92 kolizje drogowe na 473, któe odnotowali policjanci ze szczecineckiej drogówki. Podsumowując można śmiało powiedzieć, że kobiety jeżdżą ostrożniej i rzadziej decydują się na ryzykowne zachowania na drodze.

Choć działania szczecineckiej drogówki już się zakończyły Dzień Kobiet nadal trwa. Dla wszystkich Pań w dniu ich święta przekazuję najserdeczniejsze życzenia - nie tylko od policjantów ruchu drogowego!

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

  • Zdjęcie kolorowe. Wspólne zdjęcie z uczestnikami akcji. W tle policyjny radiowóz.
  • Zdjęcie kolorowe. Wspólne zdjęcie z uczestnikami akcji. W tle policyjny radiowóz.
  • Zdjęcie kolorowe. Wspólne zdjęcie z uczestnikami akcji. W tle policyjny radiowóz.

Powrót na górę strony