Aktualności

Łasuch sklepowych słodkości zatrzymany przez dzielnicowego po służbie

Czy to w służbie, czy też poza nią policjanci zawsze wykazują się dużą czujnością i nie wahają się zareagować na zachowania niezgodne z prawem. Właśnie dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku został zatrzymany na gorącym uczynku sprawca kradzieży sklepowej.

W minioną sobotę starszy aspirant Krzysztof Wawrzyniak, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w czasie wolnym od służby przebywał wraz z rodziną na zakupach, w jednym z marketów na terenie Szczecinka. Kiedy stał w kolejce do kasy usłyszał głośny krzyk sprzedawczyni, która krzyczała: - „złodziej!”, za opuszczającym sklep mężczyzną. Dzielnicowy bez zastanowienia, natychmiast ruszył w ślad za nim. Sprawca szybko został zatrzymany przez dzielnicowego ale robił wszystko by uniknąć odpowiedzialności za swój czyn. Na pomoc dzielnicowemu ruszył funkcjonariusz służby więziennej z Zakładu Karnego w Czarnem, który w czasie wolnym od służby nie wahał się zareagować na zachowanie niezgodne z prawem. Obezwładniony mężczyzna przez funkcjonariuszy został przytrzymany do przybycie patrolu policji.

Łupem 19-latka padły głównie łakocie, które w stanie nienaruszonym powróciły na sklepowe półki. Z uwagi na wcześniejsze kradzieże, które miał już na swoim koncie zatrzmany sprawca, policjanci ze szczecineckiej jednostki skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony