Policjanci nigdy nie mają urlopu od niesienia pomocy drugiemu człowiekowi
Dzisiejsza noc zapewne na długo pozostanie w pamięci sierżanta sztabowego Pawła Zbroszczyka, który w środku nocy został wybudzony ze snu. Dzięki jego szybkiej reakcji nie doszło do tragedii, a 40 – letni mieszkaniec Szczecinka w porę został powstrzymany od targnięcia się na własne życie.
Dziś w nocy policjanta Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku obudziło głośne pukanie do drzwi. O pomoc zwrócił się do niego sąsiad u którego w mieszkaniu doszło do awantury. Z relacji uczestników wynikało, że jeden z mężczyzn będący w kryzysie emocjonalnym oświadczył, że idzie targnąć się na własne życie. Sierżant sztabowy Paweł Zbroszczyk szybko powiadomił służby dzwoniąc na numer alarmowy a sam udał się za mężczyzną, w kierunku jaki wskazała mu zaniepokojona rodzina. W pobliżu miejsca zamieszkania policjant zauważył 40-latka, który za pomocą paska od spodni na osiedlowym trzepaku usiłował targnąć się na swoje życie. Policjant szybko wyswobodził mężczyznę i obezwładniając go, odwiódł go od tego desperackiego kroku. Mężczyzna został przekazany umundurowanemu potrolowi policji i objęty opieką lekarską.
Pamiętajmy!
Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego. Warto wiedzieć, jak rozwiązywać problemy lub wesprzeć innych w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:
- 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
- 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
- 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
- 112 – numer alarmowy
(wymienione telefony dostępne są bezpłatnie, całodobowo)
st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku