Aktualności

Bezpieczny Senior na pikniku parafialnym w Iwinie

Data publikacji 03.07.2023

Policyjni profilaktycy wakacji jeszcze nie mają. Czas letnich wakacji sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu wolnego na świeżym powietrzu, dlatego też korzystając z możliwości policjanci edukują tych małych i tych nieco starszych. Świetną okazją do wspólnych rozmów stał się piknik parafialny w Iwinie.

W niedzielę policjantak z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku uczestniczyła w pikniku parafialnym w Iwinie. Plenerowe wydarzenie przyciągnęło lokalną społeczość w różnym wieku. Korzystając z obecności seniorów, policjantka dużo czasu poświęciła na rozmowy z seniorami uczulając ich na sytuacje zagrażające ich mieniu, życiu i zdrowiu. Każdy z rozmówców otrzymał materiały informacyjno - edukacyjne pochodzące z wojewódzkiego programy prewencyjnego "Bezpieczny Senior".

Na koniec dzięki zaangażowaniu członków chóru „Chwytaj dzień” działającym przy Ośrodku Kultury i Turystyki w Barwicach oraz z wykorzystaniem dostępnych podczas festynu atrakcji powstał krótki film zachęcający do edukacji seniorów z zakresu bezpieczeństwa.

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

 

 

Film Film z fotobudki z udziałem seniorów.mp4

Pobierz plik Film z fotobudki z udziałem seniorów.mp4 (format mp4 - rozmiar 4.42 MB)

Powrót na górę strony