Aktualności

Pożar w mieszkaniu, poszukiwany lokator w więzieniu

Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w jednym z mieszkań na terenie miasta. Wśród lokatorów i osób przebywających w chwili zdarzenia w budynku znajdowała się osoba poszukiwana, która szybko wpadła w ręce Policji. 28-latek najbliższe dni spędzi teraz w zakładzie karnym.

Wczoraj przed godz. 20.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku poinformowani zostali o pożarze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Po przybyciu na miejsce mundurowych swoje działania prowadzili już strażacy. Świadkowie wskazali mieszkanie, z którego wydobywał się gęsty dym. Jak się okazało w mieszkaniu przebywały trzy osoby, które zostały wyprowadzone na zewnątrz budynku i udzielona została im pomoc medyczna. Jedna osoba trafiła do szpitala na obserwację. Powodem zadymienia w budynku okazały się wypalane przewody miedziane w piecu kaflowym.

W trakcie trwających czynności mundurowi wylegitymowali lokatorów, wśród których znajdował się 28- letni mieszkaniec Szczecinka ukrywający się przed organami ścigania.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szczecineckiej jednostki skąd został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony