Aktualności

Policyjny dozór za posiadanie narkotyków

Dzielnicowi podczas obchodu swoich rejonów służbowych zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Nikt się nie spodziewał, że zakończy się ona zarzutami i policyjnym dozorem.

Dzielnicowi ze szczecineckiej jednostki na ul. 1-go Maja w Szczecinku zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który widząc policyjny radiowóz nerwowo oglądał się za siebie, sprawdzając gdzie jadą policjanci. Zachowanie to nie umknęło uwadze mundurowych, którzy postanowili skontrolować rowerzystę. 31-letni mieszkaniec Szczecinka widocznie zdenerwowany sytuacją kilkukrotnie poprawiał swoją kurtkę w której chwilę później dzielnicowi ujawnili narkotyki w postaci marihuany.

Po sprawdzeniu miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki o łącznej wadze ponad 150 gramów.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu posiadania środków odurzających. Dziś prokurator rejonowy zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony