Aktualności

Za jazdę z nadmierną prędkością stracił prawo jazdy i musi zapłacić 1500 zł mandatu

Data publikacji 17.10.2022

Wysoką grzywnę musi zapłacić 61-letni kierowca skody, który na terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i oprócz mandatu w wysokości 1500 zł nałożyli na niego 13 punktów karnych.

Od początku stycznia z dużo wyższymi karami finansowymi muszą się liczyć m. in. ci kierowcy, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków. Dlatego szczecineccy policjanci nie stosują taryfy ulgowej dla tych, kierujących pojazdami, którzy lekceważą ograniczenia, narażając w ten sposób siebie jak i innych użytkowników dróg na poważne niebezpieczeństwo.

Policjanci ze szczecineckiej drogówki zatrzymali do kontroli 61-letniego kierowcę skody, który w Szczecinku, w terenie zabudowanym, gdzie prędkość jest ograniczona do 50 km/h, jechał 103 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 1500 zł, 13 punktów karnych i zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Warto zauważyć, że od 17 września 2022 roku złamanie limitu wiąże się z większą liczbą punktów karnych dopisanych do konta CEK.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony