Aktualności

Trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły" - policjanci rozpoczęli prelekcje w szkołach

Data publikacji 12.09.2022

Wakacje dobiegły końca i są już tylko miłym wspomnieniem. Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki w nowym roku szkolnym 2022/2023. Dla szczecineckich policjantów wrzesień to miesiąc, w którym funkcjonariusze w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Uczniów na zajęciach odwiedzają policjanci którzy uczą i przypominają o bezpiecznych zachowaniach nie tylko na drodze.

Podczas ostatniego spotkania z dziećmi z Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku policjantka omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Funkcjonariuszka przypomniała m. in. o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz chodzenia właściwą stroną drogi. Zwróciła również uwagę na konieczność korzystania z fotelików oraz z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Ważnym elementem spotkania było zachęcenie małych słuchaczy do sięgnięcia po elementy odblaskowe schowane w szufladach biurek i noszenie ich w widocznym miejscu po zmroku. Nie zabrakło również cennych wskazówek jak powinno się bezpiecznie podróżować samochodem jako pasażer.

Istotnym punktem spotkań była też rozmowa na temat zasad zachowania wobec osób obcych. Zależy nam na tym, aby dzieci pamiętały, że nie należy rozmawiać z osobami obcymi, nie należy udzielać im informacji np. na temat miejsca zamieszkania, a także nie należy brać żadnych przedmiotów od nieznajomych. Maluchy często są bardzo ufne i nie potrafią rozpoznać zagrożenia w niebezpiecznych nieznajomych, którzy mogą przybrać pozę miłej osoby. Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie, dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

 

  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka z dziećmi ćwiczy prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych
  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka z dziećmi ćwiczy prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych
  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka z dziećmi ćwiczy prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych
  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka na spotkaniu z uczniami w STO w Szczecinku
  • Zdjęcie kolorowe. Uczennica stoi przed przejściem dla pieszych
  • Zdjęcie kolorowe. Policjantka zachęca do noszenia elementów odblaskowych. Pokazuje dzieciom niebieski worek z odblaskowymi paskami. Za nią stoi dziewczynka ubrana w kamizelkę odblaskową

 

Powrót na górę strony