Aktualności

Grupa SPEED nadkłada kolejne wysokie mandaty za rażące przekroczenie prędkości

Data publikacji 26.04.2022

Szczecinnecy policjanci ruchu drogowego przypominają, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zmiany w przepisach ruchu drogowego, policyjne kontrole, a także wysokie kary za wykroczenia drogowe spowodowały, że część kierowców zdjęło nogę z gazu. Niestety są też tacy, których nie odstraszyły wysokie mandaty. Ku przestrodze i w trosce o bezpieczeństwo przed majowymi wyjazdami przedstawiamy efekty jednej ze służb na drodze K-11.

Najczęstszą przyczyną wielu zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość lub też niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Niestety nie wszyscy kierujący pamiętają o zmianach w przepisach ruchu drogowego i wysokość mandatów nie powstrzymuje ich od nierozsądnych oraz niebezpiecznych zachowań na drodze. Lekceważenie przepisów drogowych może być jednak bardzo kosztowne o czym licznie przekonali się kierujący podróżujący DK nr 11.

Jednym z zatrzymanych do kontroli drogowej okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego. Kierujący pojazdem marki Chrysler przekroczył dozwoloną prędkość o 32km/h, za co został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł i 6 punktami karnymi.

Kolejny kierujący zatrzymany do kontroli drogowej, to 49-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Kierujący VW przekroczył dozwoloną prędkość o 42km/h, za co policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokość 1000 zł i 8 punktami karnymi.

Niechlubnym rekordzistą został 39-letni mieszkaniec Wałcza, który jadąc pojazdem marki Alfa Romeo wyprzedzał w miejscu niedozwolonym i poruszał się z prędkością 154 km/h, gdzie ograniczenie wynosiło 90 km/h. Policjanci z grupy SPEED nałożyli na kierującego mandat karny o łącznej wartości 2200 zł i 15 punktów karnych.

Podsumowując działania szczecineckiej drogówki należy również wymienić aż 5 kierujących, którzy nie stosowali się do zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu za co zostali ukarani mandatami po 1000 zł i po 5 pkt karnych.

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym oraz coraz bardziej sprzyjającymi warunkami na drodze, szczecineccy policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony