Dzielnicowy przeprowadził egzamin na kartę rowerową
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie spotkał się z uczniami podstawówki w Łubowie, podczas odbywającego się na terenie szkoły egzaminu na kartę rowerową. Na chwilę przed egzaminem szkolne boisko zamieniło się w miasteczko komunikacyjne a w rolę egzaminatora wcielił się borneński policjant.
Zapewne ten dzień na długo zapamięta nie jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej w Łubowie. Po wielu tygodniach przygotowań, nauki przepisów i ćwiczenia umiejętności stanęła przed nimi możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę rowerową. Organizowany na terenie szkoły egzamin odbywał się pod czujnym okiem dzielnicowego z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie, który na co dzień jest również instruktorem jazdy.
Jednak nim uczniowie przystąpili do części praktycznej musieli zmierzyć się z teorią i zdać pomyślnie test wiedzy. Szybko okazało się, że wielotygodniowe przygotowania i zaangażowanie nauczyciela techniki zakończyło się pełnym sukcesem. Z tego też powodu do
części praktycznej przystąpił komplet uczniów. Z przygotowanym na boisku szkolnym torem zmierzyło się 25 uczniów. Choć uczniowie sygnalizowali zdenerwowanie przed jazdą po torze to szybko okazało się, że nie stanowił on największego problemu.
Dziś wszystkim uczniom gratulujemy pomyślnego zdania egzaminu i życzymy im ciągłego doskonalenia umiejętności praktycznych i teoretycznych.
Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie tego dokumentu prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja br., dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T– w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.
Dzieciom w wieku do 10 lat zabraniać się będzie kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Dopuszczalnym jest jedynie kierowanie w/w urządzeniami w strefie zamieszkania i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.
asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku