Aktualności

Miał 1,5 promila. Zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 18.06.2021

Szczecineccy policjanci wielokrotnie udowadniali, że na służbie jest się 24 godziny na dobę – sierżant Marcin Wesołowski będąc wczoraj po służbie zatrzymał pijanego kierującego samochodem audi na terenie Barwic. Policjant uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu mężczyźnie i poczekał na przyjazd policjantów z Posterunku Policji w Barwicach. Zatrzymanym okazał się 35-letni obywatel Ukrainy, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj (17.06.br) przed godz 18:00 funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego szczecineckiej komendy będąc po służbie zauważył na trasie Ostropole – Barwice kierującego, którego styl jazdy mocno go zainteresował. Samochód marki Audi A4 bez powodu przyśpieszał, by nagle zacząć hamować. Pojazd poruszał się całą szerokością jezdni, jadąc tzw „zygzakiem”, ale kiedy zahaczył o krawężnik policjant natychmiast zareagował. Szczecinecki policjant, który ma ponad 5-letnie doświadczenie w służbie zdawał sobie sprawę jak wyjątkowo niebezpieczna jest to jazda. Wyprzedził swoim samochodem audi i zaczął powoli hamować zmuszając kierowcę do zatrzymania. Kierujący audi zatrzymał się, a kiedy policjant podszedł do kierującego wyczuł on od niego silną woń alkoholu. Policjant zabrał kierowcy kluczyki a o zdarzeniu poinformował dyżurnego, który na miejsce skierował umundurowany patrol Policji.

Umundurowani policjanci wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili jego stan trzeźwości. Kierującym okazał się 35-letni obywatel Ukrainy, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za przestępstwo z artykułu 178a kodeksu karnego - za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, obligatoryjnie zasądzona zostanie grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony