Policjanci z drogówki ciągle czujni i skuteczni - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Policjanci z drogówki ciągle czujni i skuteczni

Policjanci ze szczecineckiego Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali kolejnym kierowcom prawo jazdy. Kierujący dacią jechał przez teren zabudowany 116 km/h, czyli o 66 km/h za szybko. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu!

Pomimo zmieniających się warunków panujących na drogach i apeli o ostrożną jazdę, wczoraj kolejni kierowy stracili prawo jazdy. Kierujący dacią dopuszczalną prędkość przekroczył w miejscowości Przybrda na DK nr 20. 25-letni mieszkaniec Słupska miał na liczniku 116 km/h. Z tego powodu został zatrzymany do kontroli drogowej, za popełnione wykroczenie otrzymał mandat i punkty karne oraz stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Tylko o 5 km/h jechał wolniej od poprzednika kierujący mercedesem. 39-latek z Koszalina w miejscowości Wierzchowo poruszał się z prędkością 111 km/h. Policjanci ze szczecineckiej drogówki w efekcie przeprowadzonej kontroli nałożyli na kierującego mandat wraz z punktami karnymi oraz zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Należy pamiętać, że warunki pogodowe o tej porze roku są zmienne i trudne, co nie sprzyja dobrej widoczności oraz przyczepności. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku