Aktualności

Uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów dla szczecineckich policjantów

Data publikacji 30.12.2020

Dziś w samo południe w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku odbyło się symboliczne przekazanie dwóch nowych radiowozów. Samochody policyjne Kia Ceed oraz VW Transporter T6 przeznaczone zostały dla szczecineckich funkcjonariuszy z ogniwa ruchu drogowego oraz ogniwa patrolowo interwencyjnego. Nowoczesne samochody zostały zakupione ze środków lokalnego samorządu oraz budżetu Komendy Głównej Policji.

Dziś o godzinie 12.00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odbyło się uroczyste przekazanie dwóch radiowozów dla szczecineckich mundurowych. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków Urzędu Miasta w Szczecinku, który przeznaczył na ten cel kwotę 150 tysiący złotych oraz budżetu Komendy Głównej Policji.

Cała wartość inwestycji wyniosła ponad 310 tysięcy złotych. Przekazane do użytku na drogach miasta Szczecinek i powiatu szczecineckiego radiowozy zostały zakupione w ramach programu „50 na 50”. Oznacza to, że połowę kwoty dofinansował lokalny samorząd, a drugą połowę pokryła Komenda Główna Policji.

W symbolicznej uroczystości przekazania nowych radiowozów uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku insp. Andrzej Dziemianko, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku mł. insp. Jarosław Bastek, Starosta Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Lis, Burmistrz Miasta Szczecinek Daniel Rak oraz Zastępca Burmistrza Miasta Szczecinek Maciej Makselon wraz z kadrą kierowniczą szczecineckiej jednostki.

Szef szczecineckiej jednostki insp. Andrzej Dziemianko podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że flota szczecineckiej Policji wzbogaciła się o nowe radiowozy. Z pewnością sprawdzą się one nie tylko podczas codziennej służby w ramach dbania o bezpieczeństwo mieszkańców ale podniosą również komfort pełnienia codziennej służby przez policjantów.

Po zakończeniu uroczystości kierowcy nowych pojazdów zaprezentowali je samorządowcom a następnie wszystkie radiowozy wyjechały w swoje pierwsze patrole.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

 

 

  • Zdjęcie kolorowe. Zdjęcie wykonane z góry. Widok na dwa oznakowane radiowozy marki Kia Ceed oraz VW Transporter
  • Zdjęcie kolorowe: widok z przodu na radiowóz Kia Ceed
  • Zdjecie kolorowe. Od lewej w szeregu widać Zastępce Burmistrza Miasta Szczecinek następnie Zastępce Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku, Zastępcę Naczelnika Wydziału PiRD oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku.
  • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego stoi obok radiowozu Kia Ceed
  • Zdjęcie kolorowe. Zza policyjnej galeryjki umieszczonej na dachu radiowozu w tle widać umundurowanych policjantów
  • Zdjęcie kolorowe. Samorządowcy wraz z Komendantem oglądają radiowóz.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.98 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.38 MB)

Powrót na górę strony