Aktualności

Coraz szybciej na drogach powiatu szczecineckiego

Data publikacji 21.05.2020

Zwiększający się ruch na drogach powiatu skutkuje zauważalnym wzrostem ilości zdarzeń drogowych. Kierowcy najczęściej poprzez prędkość i brawurę łamią obowiązujące przepisy. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku działający w grupie SPEED zawsze w takich sytuacjach reagują szybko i zdecydowanie. A o surowych konsekwencjach przekonali się wczoraj kierujący, którzy utracili swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W środę policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej w Drzonowie gmina Biały Bór kierującego osobowym pojazdem marki BMW. 25 – letni mieszkaniec powiatu kartuskiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h.

Mężczyzna zgodnie z przepisami został ukarany mandatem, co gorsza w związku z przekroczeniem prędkości o 58 km/h kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Taki sam los spotkał kierującego pojazdem marki Subaru, który przez ten sam patrol ruchu drogowego w miejscowości Drzonowo został zatrzymany do policyjnej kontroli. Powód? Kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 121km/h. 65-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego przez najbliższe 3 miesiące będzie odczuwał konsekwencje niedostosowania się do obowiązujących przepisów. Policjanci oprócz nałożenia wysokiego mandatu zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony