Aktualności

„Przemoc w rodzinie – przestępstwo, a nie tylko problem” - debata społeczna w Szczecinku

Data publikacji 18.12.2017

Debata już na stałe wpisała się w harmonogram cyklicznych spotkań Policji ze społeczeństwem. W dniu 14 grudnia 2017 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odbyła się debata społeczna pod nazwą „Przemoc w rodzinie – przestępstwo, a nie tylko problem”. Tematem przewodnim spotkania ze społeczeństwem było zjawisko przemocy w rodzinie.

W debacie udział wzięli zaproszeni eksperci, władze powiatu i gminy, słuchacze Uniwersytetu III Wieku w Szczecinku oraz funkcjonariusze szczecineckiej komendy. Obecnym na sali za pomocą prezentacji multimedialnej oraz krótkich filmów edukacyjnych przekazano podstawowe informacje o definicji i formach przemocy. Przybliżono również dane statystyczne dotyczące występowania tego zjawiska na terenie powiatu szczecineckiego, z których wynika, że najczęściej sprawcami przemocy są mężczyźni znajdujący się pod wpływem alkoholu.

Temat przemocy w rodzinie jest tematem ważnym, ale zarówno drażliwym i wstydliwym dla osób dotkniętych tym właśnie zjawiskiem. Głównym celem spotkania było przede wszystkim zwrócenie uwagi mieszkańców powiatu szczecineckiego na występowanie przemocy w rodzinie jako zjawiska niszczącego rodzinę i relacje międzyludzkie. Podczas debaty uczestnicy mogli poszerzyć wiedzę na temat kompetencji służb, możliwości interwencji, zakresu oraz miejsca uzyskania pomocy w przypadku stania się ofiarą przemocy w rodzinie.

 

Powrót na górę strony