DZIAŁANIA POLICJI

Spotkanie przedstawicieli służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

Do wakacji zostały tylko cztery tygodnie, a dokładnie 28 dni. Dla jednych to długo wyczekiwany czas wypoczynku i relaksu, dla innych czas wzmożonych działań. Frekwencja na wtorkowym spotkaniu przedstawicieli służb mundurowych oraz partnerów realizujących zadania z zakresu bezpieczeństwa pokazała pełną gotować do działania.

W miniony wtorek w sali obrad w Starostwie Powiatowym w Szczecinku odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele szczecineckiej policji, straży pożarnej, sanepidu oraz WOPR-u. Nie zabrakło wśród zaproszonych gości przedstawicieli nadleśnictw oraz osób reprezentujących poszczególne gminy. Spotkanie zorganizowane przez specjalistę do spraw zarządzania kryzysowego ze Starostwa Powiatowego w Szczecinku miało pokazać wielką troskę o bezpieczeństwo osób wypoczywających podczas wakacji na terenie powiatu.

Dzięki spotkaniu wszystkie służby mogły wymienić się nie tylko zeszłorocznymi spostrzeżeniami ale przede wszystkim wypracować algorytmy postępowania mające na celu sprawne działanie w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Warto podkreślić, że największa uwaga uczestników debaty została poświęcona bezpieczeństwu zuchów, harcerzy oraz skautów, którzy każdego roku bardzo licznie odwiedzają lasy powiatu szczecineckiego. To właśnie w trosce o ich bezpieczeństwo przedstawiciele służb wymieniali się dobrymi praktykami i spostrzeżeniami dotyczącymi realnych zagrożeń w czasie gwałtownie zmieniających się warunków pogodowych.

Wtorkowe spotkanie utwierdziło wszystkich w przekonaniu, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych to nie ma miejsca na kompromisy.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Powrót na górę strony