Dzielnicowi PP w Białym Borze - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dzielnicowi PP w Białym Borze

Dzielnicowi PP w Białym Borze

Siedziba:

ul. Słupska 10

78-425 Biały Bór

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi, ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

 

Rejon I

asp. sztab. Krzysztof Kaźmierczak

tel. 94 37 53 472

kom. 571 323 964 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.bialybor1@sc.policja.gov.pl

 

 

Rejon działania - teren całego miasta Biały Bór.

Działania priorytetowe:

Podczas spotkań z mieszkańcami podległego rejonu nr 1, ustalono, że głównym problemem jest niestosowanie się przez kierujących pojazdami mechanicznymi do ograniczenia prędkości na ul. Bobolickiej w Białym Borze. Osoby które dopuszczają się przedmiotowego wykroczenia nie stosują się do znaku pionowego dot. ograniczenia prędkości do 40 km/h. Skutkiem powyższego problemu jest powstawanie sytuacji niebezpiecznych w tym miejscu. Przedmiotowy czyn występuje   w różnych dniach tygodnia oraz porach dnia niezależnie do pory roku. Ul. Bobolicka w Białym Borze jest pierwszą z ulic tzw. wlotu od strony Koszalina oraz wylotu w kierunku tej miejscowości – trasa na morze. Szczególnie przedmiotowy problem nasila się w okresie miesięcy letnich oraz w dni weekendowe  w okresie urlopowym. W celu spełnienia oczekiwań społecznych związanych z przeciwdziałaniem oraz oddziaływaniem prewencyjnym związanym z problematyką niestosowania się do ograniczenia prędkości, podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego w powyższym zakresie celem wyeliminowania przedmiotowego wykroczenia.

 

Rejon II

 asp. Grzegorz Orlik

tel. 94 37 53 472

kom. 571 323 965 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.bialybor2@sc.policja.gov.pl

 

 

Miejscowości - Ponikwa, Grabowo, Brzeźnica, Trzebiele, Kaliska, Kołtki, Kierzkowo, Sępolno Wielkie, Cebulin, Sępólno Małe, Linowo, Biały Dwór, Biskupice, Kazimierz, Białka, Biała, Przybrda, Drzonowo, Świerszczewo, Stepień, Stepno, Bielica, Koleśnik, Dyminek, Dołgie, Radzewo, Miłobądz.

Działania priorytetowe:

Podczas spotkań środowiskowych  z mieszkańcami podległego rejonu nr II, ustalono, że głównym problemem jest niedostosowanie się przez kierujących pojazdami mechanicznymi do ograniczenia prędkości w miejscowości Przybrda. Osoby które dopuszczają się do przedmiotowego wykroczenia nie stosują się do znaku pionowego D-42 „obszar zabudowany”, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h. Skutkiem przekroczenia prędkości jest powstawanie sytuacji niebezpiecznych dla mieszkańców którzy przechodzą przez jezdnię na jedynym przejściu dla pieszych w miejscowości Przybrda, bądź w miejscach dozwolonych jak i również rowerowych uczestników ruchu. Przekroczenia prędkości występują w różnych dniach oraz porach tygodnia niezależnie od pory roku z uwagi iż w miejscowości Przybrda znajduję się droga krajowa K-20 o dużym natężeniu ruchu. Omawiany problem nasila się głównie w okresie letnim, wakacyjnym jak i weekendowym.
W celu
spełnienia oczekiwań społecznych związanych z przeciwdziałaniem oraz oddziaływaniem prewencyjnym związanym z problematyką niestosowania się do ograniczenia prędkości 50km/h podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego w powyższym zakresie celem wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.