Dzielnicowi KPP w Szczecinku - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Siedziba:

ul. Polna 25

78-400 Szczecinek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi,ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

 

Kierownik Rewiru Dzielnicowych

Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku

asp. szt. Arkadiusz Perzyński

tel. 94 37 53 531

kom. 667 094 200

 

 

Rejon I:

sierż. szt. Daniel Nazarewski

tel. 94 37 53 536

kom. 571 323 953 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek1@sc.policja.gov.pl

Ulice: Kościuszki od Jagiełły w stronę ul. Trzesieckiej oraz Polna od Krakowskiej,Barwicka, Połczyńska, Białogardzka, Budowlanych, Karlińska , Grota Roweckiego, Komorowskiego, Niedźwiadka, Okulickiego, Karaszewicza, Trzesiecka, Orla, Jaskółcza, Słowicza, Krucza, Gołębia, Słowicza, Jastrzębia, Sowia, Żurawia, Kukułcza, Sójcza, Brzegowa, Żeglarska, Letniskowa, Spacerowa, Łowiecka, Radosna, Turystyczna, Krajobrazowa, Wczasowa, Wypoczynkowa, Pogodna, Cicha, Przytulna, Skowronkowa.

Działania priorytetowe:

W związku ze zgłoszeniami mieszkańców ulicy Okulickiego oraz ulic przyległych działaniem priorytetowym objęto obszar w rejonie ulicy Okulickiego 5 teren leśny. Wg poczynionych ustaleń w obrębie tego terenu popełniane są wykroczenia z ustawy o wychowaniu w trzeźwości oraz zaśmiecanie terenu a także dochodzi do częstego zakłócania ładu i porządku publicznego przez młodzież gromadzącą w/w terenie. Osoby zakupują alkohol a następnie spożywają go w miejscu objętym zakazem. Ponadto osoby nietrzeźwe zakłócają porządek publiczny wykrzykując słowa wulgarne oraz popełniając wybryki nieobyczajne. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

Rejon II:

sierż. sztab. Krzysztof Bugaj

tel. 94 37 53 421

kom. 571 323 958 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek2@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Jagiełły, Krakowska, Pułaskiego, Zawiszy, Kr. Jadwigi, Malborska, Witolda, Grunwaldzka,Warmińska, Mazurska, Gotycka, Derdowskiego, Kosińskiego, Wileńska, Lwowska,Kilińskiego, Polna od Myśliwskiej i Kościuszki od Myśliwskiej w stronę oś. Zachód, Głowackiego, Ziemowita

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi rad osiedli oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr II ustalono, że głównym problemem w rejonie jest spożywanie alkoholu w rejonie sklepu spożywczego przy ul. Jagiełły. Osoby przebywające w rejonie sklepu spożywają alkohol i zaśmiecają miejsce dostępne dla publiczności. Gromadzące się osoby wywodzą się z różnych środowisk. Wykroczenia, występki, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej w letniej porze roku. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

Rejon III:

mł. asp. Marcin Pawłowski

tel. 94 37 53 534

kom. 571 323 959 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek3@sc.policja.gov.pl

Ulice: Ordona, Ks. Elżbiety, Junacka, Boh. Warszawy, Podwale, Ogrodowa, Parkowa, Kisielewskiego, Drzymały, Szkolna, Jeziorna, Mierosławskiego, Nowa, Polna, Kręta, Myśliwska, Jasna, Kościuszki do Myśliwskiej i Polna do Myśliwskiej.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami ulicy Kościuszki oraz przyległych ulic podległego rejonu służbowego nr III ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol, grupowanie się młodzieży oraz zakłócanie porządku publicznego w rejonie sklepu spożywczego przy ul. Kościuszki 37 w Szczecinku. Teren ten jest objęty miejskim monitoringiem. Osoby te będące pod wpływem alkoholu zakłócają, zakłócają ład i porządek publiczny oraz zaśmiecają i zanieczyszczają miejsce publiczne.  wykroczenia, których się dopuszczają popełniane są w porze popołudniowej i wieczornej niezależnie od pory roku. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

Rejon IV:

p.o st. sierż. Michał Granica

tel. 94 37 53 539

kom. 571 323 956 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek4@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Zamkowa,Plac Sowińskiego, Mariacka, Sadowa, Strażacka, Młynarska, Wyścigowa, Piotra Skargi, Plac Wolności, Bartoszewskiego, Sadowa, Szewska, Rzeczna, Jana Pawła II, 1 Maja, Kaszubska, Narutowicza, Szafera, Wodociągowa, Szczecinek Chyże.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IV ustalono, że głównym problemem w rejonie jest spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, tj. przy ul. 1-go Maja 36a w Szczecinku (na ławce znajdującej się przy ww budynku). W ostatnim czasie dzielnicowy był informowany przez mieszkańców, przechodniów o powyższym problemie. Wobec powyższego należy nasilić liczbę obserwacji i kontroli zagrożonego rejonu z uwagą na popełniane wykroczenia.

 

 

Rejon V:

st.sierż. Dawid Jaskulski

tel. 94 37 53 532

kom. 571 323 952 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek5@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Koszalińska, Zielona, Zaułek, Konopnickiej, Narutowicza /od 1 Maja w stronę Koszalina/ Wiatraczna, Kołobrzeska, Bugno.

Działania priorytetowe:

W wyniku własnych obserwacji oraz rozmów z mieszkańcami rejonu nr V ustalono, że problemem z którym borykają się mieszkańcy ul. Koszalińskiej jest spożywanie alkoholu w obrębie bloku na skwerze przy ul. Koszalińskiej 98. Teren ten nie jest objęty miejskim monitoringiem. Spożywanie alkoholu niesie za sobą bezpośrednie zagrożenie zakłócania ładu i porządku publicznego oraz rodzi przejawy demoralizacji dzieci i młodzieży co jest zjawiskiem patologicznym, oraz uciążliwym dla okolicznych mieszkańców. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

Rejon VI:

mł. asp. Jakub Wojtowicz

tel. 94 37 53 422

kom. 571 323 950 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek6@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Plac Wazów, Mickiewicza, Wybickiego, Matejki, Traugutta, Mestwina, Kamińskiego, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Plac Winniczny, Rzemieślnicza, Wit. Pileckiego, Wojska Polskiego, E. Plater, 3 Maja, Powst. Wielkopolskich.

Działania priorytetowe:

W wyniku rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr VI dotyczącymi zakłócenia spokoju, porządku, spożywania alkoholu, przechodzenia osób w miejscu niedozwolonym oraz grupowania się młodzieży w obrębie posesji przy ul. Wyszyńskiego 12 w Szczecinku ustalono, że jest to główny problem w rejonie na który należy zwrócić uwagę. Zagrożenie, na które należy zwrócić uwagę, aby w największym stopniu je zniwelować jest zakłócenie porządku oraz spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, w tym przypadku przy ul. Wyszyńskiego 12. Z uwagi na fakt, iż ulica Wyszyńskiego znajduje się w centrum miasta oraz jest to ulica, która graniczy z ulicami Rzemieślnicza, Lipowa gdzie często grupuje się młodzież, tym bardziej należy zwrócić uwagę na ten problem. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

Rejon VII:

st. sierż. Radosław Szefner

tel. 94 37 53 535

kom. 571 323 951 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek7@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Pomorska, Moniuszki, Spółdzielcza, Kopernika, Matusewicz, Reja, Winniczna, Bagienna, Lipowa, Słupska, Cieślaka, Szymanowskiego, Sienkiewicza, Łódzka, Wiejska, Słowiańska, Kwiatowa, Rybacka, Osiedle Marcelin- Norwida, Poświatowskiego, Wyspiańskiego, Bagińskiego, Cz. Miłosza, Gałczyńskiego, Prusa.

Działania priorytetowe:

W wyniku dotychczas zgromadzonych informacji oraz rozmów z mieszkańcami ulic na których dochodzi do największych liczby zgłoszeń dot. zakłócenia porządku publicznego tj. ul. Winnicznej, ul. Kopernika, ul. Spółdzielczej, ul. Lipowej oraz właścicielami punktów sprzedażowych na ul. Cieślaka ustalono, iż głównym problemem w rejonie jest gromadzenia się młodzieży i zjawisko demoralizacji na terenie „Rynku Miejskiego” położonego przy ul. Winnicznej 34. Konstrukcja wiaty sprzedażowej pozwala na grupowanie się młodzieży w kilku miejscach jednocześnie oraz szybkie ukrywanie alkoholu. Ponadto wewnątrz budynku uniemożliwiony jest ruch pojazdów co powoduje, iż podejmowanie interwencji przez patrole interwencyjne oraz Straż Miejską jest utrudnione lub/i charakteryzuje się niską skutecznością represji. Grupująca się tam młodzież to małoletni w wieku około 13-17 lat, głównie płci męskiej. W większości przypadków posiadają plecaki, rowery, torby przerzucone przez ramię. Grupy liczą około 5-7 osób, rzadko mniejsze. Widywane są osoby zdemoralizowane społecznie i pochodzące z ubogich rodzin. W pojedynczych przypadkach przechodnie zwracają uwagę na e-papierosy i alkohol niskoprocentowy, z uwagi na położenie placu rzadko informują dzielnicowego o nieprawidłowościach. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

Rejon VIII:

p.o. sierż. sztab. Marcin Roszko

tel. 94 37 53 537

kom. 571 323 954 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek8@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Klasztorna, oś. Warszawsko-Chełmińskie, Kamienna, Armii Krajowej, Kochanowskiego, Poniatowskiego, Plac Młyński, Niecała, Artyleryjska, Chodkiewicza, Zana, Skłodowskiej, Sikorskiego, Rondo Soderhamn, Przemysłowa, Warcisława IV, Wiśniowa, Drahimska, Wiśniowa, Kolejowa, Dworcowa.

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr VIII ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób w rejonie ul. Kolejowej – wzdłuż torowiska oraz spożywanie alkohol w jego obrębie. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają i zanieczyszczają ul. Kolejową i teren do niego przyległy. Gromadzące się osoby wywodzą się z patologii, osób bezrobotnych oraz młodzież z przyległych osiedli. Wykroczenia, których się dopuszczają występują z reguły w porach popołudniowych i wieczorowych niezależnie od pory roku. Ulica Kolejowa przyległa jest bezpośrednio do terenu dworca PKP i PKS, z którego korzystają osoby, a w szczególności dzieci i młodzież dojeżdżająca do szkół. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

Rejon IX:

mł. asp. Krzysztof Wawrzyniak

tel. 94 37 53 538

kom. 571 323 957 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek9@sc.policja.gov.pl

 

 

Ulice: Piłsudskiego/OSiR/ Plac Zesłańców Sybiru, Sikorskiego, Pilska, Waryńskiego, Czarnobór, Wierzbowa, Bukowa, Klonowa, Modrzewiowa, Jesionowa, Brzozowa, Orzechowa, Kasztanowa, Miodowa, Ostrobramska, Orląt Lwowskich, Boczna, Obrońców Westerplatte, Szarych Szeregów, Czwartaków, Sosnowa, Szczecińska, Toruńska, Grudziądzka, Gdańska, Miła, Czaplinecka, Poznańska, Chojnicka, Słoneczna, Staszica, Różana, Akacjowa, Wilczkowska, Malinowa

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IX ustalono, że problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol przy sklepie ul. Czaplinecka w Szczecinku. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają i zanieczyszczają miejsca w rejonie sklepu. Gromadzące się osoby wywodzą się ze środowisk mieszkańców przyległych ulic i uczniów ZS nr 1 w Szczecinku. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

WYKAZ REJONÓW SŁUŻBOWYCH GMINY SZCZECINEK

 

Rejon I Gmina Szczecinek

p.o. sierż. Łukasz Ilukowicz

tel. 94 37 53 420

kom. 571 323 955 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek10@sc.policja.gov.pl

 

Miejscowości: Biała, Brodźce, Brzeźno, Dalęcinko, Dąbrowa, Dębrznyna, Dobrogoszcz, Drężno, Gałowo, Grąbczyn, Grąbczyński Młyn, Krasnobrzeg, Krągłe, Kusowa, Kwakowo, Łozinka, Malechowo, Myślęcin, Nizinne, Nowe Gonne, Orawka, Orłowce, Pietrzykowo, Sławęcice, Smolniki, Spore, Stare Wierzchowo, Trzcinno, Trzebiechowo, Trzebujewo, Węglewo, Wierzchowo, Zieleniewo, Parsęcko, Skotniki,Skalno

 

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami oraz obserwacji własnych na podległym rejonie służbowym nr IG ( gmina Szczecinek) ustalono, że głównym problemem w rejonie jest niszczenie mienia oraz gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie świetlicy wiejskiej w miejscowości Wierzchowo 24a. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek oraz dokonują zniszczenia mienia. Gromadzące się osoby wywodzą się ze społeczności lokalnej. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Świetlica znajduje się w centrum miejscowości, korzystają z niej mieszkańcy Wierzchowa w szczególności dzieci i młodzież. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon II Gmina Szczecinek

sierż. szt. Zbigniew Noga

tel. 94 37 53 533

kom. 571 323 949 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek11@sc.policja.gov.pl

 

Miejscowości: Buczek, Drawień, Godzimierz, Gołębiewo, Grochowiska, Gwda Mała, Gwda Wielka, Jeleni Ruczaj, Łączka, Marcelin, Miękowo, Omulna, Siedlice, Sierszeniska, Turowo, Wągrodno, Wielisławice, Wojnowo, Żółtnica, Dębowo, Dziki, Jadwiżyn, Janowo, Jelenino, Lipnica, Mosina, Opaczyska, Sitno, Wilcze Laski, Zamęcie

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołtysami oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IIG ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie sklepu spożywczo-przemysłowego w miejscowości Wilcze Laski 59. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek. Gromadzące się osoby wywodzą się ze społeczności lokalnej oraz są to mieszkańcy pobliskich wsi, w których nie ma sklepu. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Sklep znajduje się w centrum miejscowości, przy głównej ulicy miejscowości. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.