Dzielnicowi KPP w Szczecinku - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Dzielnicowi KPP w Szczecinku

Siedziba:

ul. Polna 25

78-400 Szczecinek

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga!

Podane adresy mailowe ułatwią Ci kontakt z dzielnicowymi,ale nie służą do składania zawiadomień o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów.

Dzielnicowy odbiera pocztę w godzinach swojej służby.

W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 997 lub 112.

 

 

Kierownik Rewiru Dzielnicowych

Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku

asp. szt. Arkadiusz Perzyński

tel. 47 78 47 531

kom. 667 094 200

 

 

Rejon I:

sierż. szt. Daniel Nazarewski

tel. 47 78 47 536

kom. 571 323 953 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek1@sc.policja.gov.pl

Ulice: Kościuszki od Jagiełły w stronę ul. Trzesieckiej oraz Polna od Krakowskiej,Barwicka, Połczyńska, Białogardzka, Budowlanych, Karlińska , Grota Roweckiego, Komorowskiego, Niedźwiadka, Okulickiego, Karaszewicza, Trzesiecka, Orla, Jaskółcza, Słowicza, Krucza, Gołębia, Słowicza, Jastrzębia, Sowia, Żurawia, Kukułcza, Sójcza, Brzegowa, Żeglarska, Letniskowa, Spacerowa, Łowiecka, Radosna, Turystyczna, Krajobrazowa, Wczasowa, Wypoczynkowa, Pogodna, Cicha, Przytulna, Skowronkowa.

 

Działania priorytetowe:

W związku ze zgłoszeniami mieszkańców ulic Białogardzkiej, Barwickiej, Polnej oraz ujawnianymi wykroczeniami działaniem priorytetowym objęto obszar w rejonie sklepu „Teges’’ przy ul. Polnej 106. Wg poczynionych ustaleń w obrębie placu przed sklepem popełniane są wykroczenia z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Osoby zakupują alkohol w wymienionym punkcie, a następnie spożywają go w miejscu objętym zakazem. Ponadto osoby nietrzeźwe zakłócają porządek publiczny wykrzykując słowa wulgarne oraz popełniając wybryki nieobyczajne. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon II:

sierż. sztab. Krzysztof Bugaj

tel.47 78 47 421

kom. 571 323 958 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek2@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Jagiełły, Krakowska, Pułaskiego, Zawiszy, Kr. Jadwigi, Malborska, Witolda, Grunwaldzka,Warmińska, Mazurska, Gotycka, Derdowskiego, Kosińskiego, Wileńska, Lwowska,Kilińskiego, Polna od Myśliwskiej i Kościuszki od Myśliwskiej w stronę oś. Zachód, Głowackiego, Ziemowita

 

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z przewodniczącymi rad osiedli oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr II ustalono, że głównym problemem w rejonie jest spożywanie alkoholu w rejonie sklepu przy ul. Lwowska. Osoby przebywające w rejonie sklepu spożywają alkohol i zaśmiecają miejsce dostępne dla publiczności, demoralizują młodzież spędzającą czas na pobliskim boisku . Gromadzące się osoby wywodzą się z różnych środowisk. Wykroczenia, występki, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon III:

p.o. sierż. Tomasz Nadziejko

tel. 47 78 47 534

kom. 571 323 959 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek3@sc.policja.gov.pl

Ulice: Ordona, Ks. Elżbiety, Junacka, Boh. Warszawy, Podwale, Ogrodowa, Parkowa, Kisielewskiego, Drzymały, Szkolna, Jeziorna, Mierosławskiego, Nowa, Polna, Kręta, Myśliwska, Jasna, Kościuszki do Myśliwskiej i Polna do Myśliwskiej.

 

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami osiedla Mierosławskiego podległego rejonu służbowego nr III ustalono ,że głównym problemem w rejonie jest spożywanie alkoholu oraz grupowanie się osób bezdomnych w rejonie sklepu spożywczego „DELIKATESY U TERESY” na ulicy Mierosławskiego 10 w Szczecinku. W bezpośrednim sąsiedztwie sklepu znajdują się plac zabaw dla dziec. Teren ten nie jest objęty miejskim monitoringiem oraz brak jest kamer przemysłowych. Osoby te będąc po wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecając i zanieczyszczają miejsca w rejonie sklepu i pobliskich bloków. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Głównymi klientami sklepu są okoliczni mieszkańcy. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon IV:

p.o st. sierż. Michał Granica

tel.47 78 47 539

kom. 571 323 956 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek4@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Zamkowa,Plac Sowińskiego, Mariacka, Sadowa, Strażacka, Młynarska, Wyścigowa, Piotra Skargi, Plac Wolności, Bartoszewskiego, Sadowa, Szewska, Rzeczna, Jana Pawła II, 1 Maja, Kaszubska, Narutowicza, Szafera, Wodociągowa, Szczecinek Chyże.

 

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IV ustalono, że głównym problemem w rejonie, jest gromadzenie się osób spożywających alkohol, jak i nieprawidłowe parkowania w rejonie ul. Mariackiej 4 . Osoby spożywające alkohol, będąc pod wpływem jego działania, zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają i zanieczyszczają miejsca przeznaczone do użyteczności publicznej. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Rejon ten znajduje się w okolicy centrum, tudzież lokali gastronomicznych „Döner kebab”, „Chilli mili”, „Zapiekanki świata” i z ich usług korzysta gro mieszkańców miasta. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon V:

st.sierż. Dawid Jaskulski

tel. 47 78 47 532

kom. 571 323 952 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek5@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Koszalińska, Zielona, Zaułek, Konopnickiej, Narutowicza /od 1 Maja w stronę Koszalina/ Wiatraczna, Kołobrzeska, Bugno.

 

Działania priorytetowe:

W wyniku własnych obserwacji oraz rozmów z mieszkańcami rejonu nr V ustalono, że problemem z którym borykają się mieszkańcy ul. Koszalińskiej jest spożywanie alkoholu w obrębie sklepu żabka przy ul. Koszalińskiej 62. Teren ten nie jest objęty miejskim monitoringiem. Spożywanie alkoholu niesie za sobą bezpośrednie zagrożenie zakłócania ładu i porządku publicznego oraz rodzi przejawy demoralizacji dzieci i młodzieży co jest zjawiskiem patologicznym, oraz uciążliwym dla okolicznych mieszkańców. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon VI:

mł. asp. Jakub Wojtowicz

tel. 47 78 47 422

kom. 571 323 950 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek6@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Plac Wazów, Mickiewicza, Wybickiego, Matejki, Traugutta, Mestwina, Kamińskiego, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Plac Winniczny, Rzemieślnicza, Wit. Pileckiego, Wojska Polskiego, E. Plater, 3 Maja, Powst. Wielkopolskich.

 

Działania priorytetowe:

W wyniku rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr VI dotyczącymi zakłócenia spokoju, porządku, spożywania alkoholu, przechodzenia osób w miejscu niedozwolonym oraz grupowania się młodzieży w obrębie posesji przy ul. Wyszyńskiego 74 w Szczecinku ustalono, że jest to głównym problemem w rejonie na który należy zwrócić uwagę.
Zagrożenie, na które należy zwrócić uwagę, aby w największym stopniu je zniwelować jest zakłócenie porządku oraz spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, w tym przypadku przy ul. Wyszyńskiego 74 z uwagi na fakt, iż ulica Wyszyńskiego znajduje się w centrum miasta oraz jest to ulica, która graniczy z ulicami Armii Krajowej , Kamińskiego gdzie często grupuje się młodzież, tym bardziej należy zwrócić uwagę na ten problem. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon VII:

st. sierż. Radosław Szefner

tel. 47 78 47 535

kom. 571 323 951 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek7@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Pomorska, Moniuszki, Spółdzielcza, Kopernika, Matusewicz, Reja, Winniczna, Bagienna, Lipowa, Słupska, Cieślaka, Szymanowskiego, Sienkiewicza, Łódzka, Wiejska, Słowiańska, Kwiatowa, Rybacka, Osiedle Marcelin- Norwida, Poświatowskiego, Wyspiańskiego, Bagińskiego, Cz. Miłosza, Gałczyńskiego, Prusa.

 

Działania priorytetowe:

W wyniku dotychczas zgromadzonych informacji m.in. ilości potwierdzonych zgłoszeń oraz zawiadomień dot. kradzieży mienia, zakłócenia ładu i porządku publicznego, ponadto na podstawie rozmów z personelem stacji paliw „Lotos” oraz „Circle K” ul. Cieślaka w Szczecinku ustalono, iż głównym problemem jest gromadzenie się młodzieży w rejonie w/w obiektów. Liczba interwencji dot. kradzieży sklepowych, zakłóceń ładu i porządku publicznego w odniesieniu do roku poprzedniego lawinowo wzrosła. Stacje paliw działają w trybie ciągłym / 24h. Specyfikacja sprzedaży oraz plan funkcjonowania stacji zakłada, iż alkohol umieszczony jest w niewielkim odstępie od drzwi wejściowych lub dostęp ten z założenia, jest dość łatwy. Obsługą zajmuje się jedna, maksymalnie dwie osoby z personelu. Dokonujący kradzieży to głównie mężczyźni w wieku 17-25 lat, mieszkańcy Szczecinka, notowani kryminalnie. W większości przypadków poruszają się w parach. Zadaniem jednej z osób jest dokonywanie zakupu lub angażowanie pracownika do innych zadań, drugiej zaś dokonanie kradzieży. Pomimo, iż przepisy jasno określają pojęcia podżegania, pomocnictwa oraz usiłowania, w wielu przypadkach nie ma możliwości wskazania zależności między osobą dokonująca a pomagającą. W godzinach nocnych odnotowuje się ponadto interwencje z udziałem osób nietrzeźwych, które zakłócają porządek publiczny i wdają się w szarpaniny. Stacje lokalizowane są na głównych ciągach komunikacyjnych co powoduje i sprzyja temu, że sprawcy rozbiegają się w rożnych kierunkach na widok patroli interwencyjnych i wielokrotnie unikają odpowiedzialności za wykroczenia. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon VIII:

 sierż. sztab. Marcin Roszko

tel. 47 78 47 537

kom. 571 323 954 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek8@sc.policja.gov.pl

 

Ulice: Klasztorna, oś. Warszawsko-Chełmińskie, Kamienna, Armii Krajowej, Kochanowskiego, Poniatowskiego, Plac Młyński, Niecała, Artyleryjska, Chodkiewicza, Zana, Skłodowskiej, Sikorskiego, Rondo Soderhamn, Przemysłowa, Warcisława IV, Wiśniowa, Drahimska, Wiśniowa, Kolejowa, Dworcowa.

 

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr. VIII, ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób przy ul. Warcisława IV 45 w obrębie sklepu monopolowo-spożywczego ,,Natalia”, dochodzi tam do popełniania wykroczeń porządkowych a mianowicie: spożywania alkoholu w miejscu publicznym, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz żebractwa. Gromadzące się tam osoby wywodzą się z patologii, osób bezrobotnych, osób bezdomnych oraz młodzieży z przyległych osiedli. Wykroczenia, których się dopuszczają występują z reguły w porach popołudniowych i wieczorowych niezależnie od pory roku. W/w sklep mieści się w rejonie o dużym natężeniu ruchu pieszego, osoby a w szczególności młodzież i dzieci w wieku szkolnym przemieszczają się w kierunku pobliskiego dworca PKP oraz PKS i są naocznymi świadkami negatywnych zachowań przy sklepie monopolowo-spożywczym ,, Natalia”. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

 

Rejon IX:

mł. asp. Krzysztof Wawrzyniak

tel. 47 78 47 538

kom. 571 323 957 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek9@sc.policja.gov.pl

 

 

Ulice: Piłsudskiego/OSiR/ Plac Zesłańców Sybiru, Sikorskiego, Pilska, Waryńskiego, Czarnobór, Wierzbowa, Bukowa, Klonowa, Modrzewiowa, Jesionowa, Brzozowa, Orzechowa, Kasztanowa, Miodowa, Ostrobramska, Orląt Lwowskich, Boczna, Obrońców Westerplatte, Szarych Szeregów, Czwartaków, Sosnowa, Szczecińska, Toruńska, Grudziądzka, Gdańska, Miła, Czaplinecka, Poznańska, Chojnicka, Słoneczna, Staszica, Różana, Akacjowa, Wilczkowska, Malinowa

 

Działania priorytetowe:

 

 

WYKAZ REJONÓW SŁUŻBOWYCH GMINY SZCZECINEK

 

Rejon I Gmina Szczecinek

sierż. Łukasz Ilukowicz

tel.47 78 47 420

kom. 571 323 955 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek10@sc.policja.gov.pl

 

Miejscowości: Biała, Brodźce, Brzeźno, Dalęcinko, Dąbrowa, Dębrznyna, Dobrogoszcz, Drężno, Gałowo, Grąbczyn, Grąbczyński Młyn, Krasnobrzeg, Krągłe, Kusowa, Kwakowo, Łozinka, Malechowo, Myślęcin, Nizinne, Nowe Gonne, Orawka, Orłowce, Pietrzykowo, Sławęcice, Smolniki, Spore, Stare Wierzchowo, Trzcinno, Trzebiechowo, Trzebujewo, Węglewo, Wierzchowo, Zieleniewo, Parsęcko, Skotniki,Skalno

 

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych rozmów z Sołtysem, mieszkańcami oraz obserwacji własnych na podległym rejonie służbowym nr IG ( gmina Szczecinek) ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób spożywających alkohol w rejonie sklepu spożywczo-przemysłowego oraz na przyległym placu zabaw w miejscowości Trzebiechowo. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek oraz zaśmiecają powyższy teren, oraz demoralizująco wpływają na osoby nieletnie. Gromadzące się osoby wywodzą się ze społeczności lokalnej. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Sklep znajduje się w centrum miejscowości, w bezpośrednim sąsiedztwie  świetlicy wiejskiej, placu zabaw z których korzystają dzieci i młodzież. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

 

Rejon II Gmina Szczecinek

sierż. szt. Zbigniew Noga

tel.47 78 47 533

kom. 571 323 949 (aktywny podczas służby obchodowej)

e-mail: dzielnicowy.szczecinek11@sc.policja.gov.pl

 

Miejscowości: Buczek, Drawień, Godzimierz, Gołębiewo, Grochowiska, Gwda Mała, Gwda Wielka, Jeleni Ruczaj, Łączka, Marcelin, Miękowo, Omulna, Siedlice, Sierszeniska, Turowo, Wągrodno, Wielisławice, Wojnowo, Żółtnica, Dębowo, Dziki, Jadwiżyn, Janowo, Jelenino, Lipnica, Mosina, Opaczyska, Sitno, Wilcze Laski, Zamęcie

 

Działania priorytetowe:

W wyniku przeprowadzonych spotkań z sołtysami oraz rozmów z mieszkańcami podległego rejonu służbowego nr IIG ustalono, że głównym problemem w rejonie jest gromadzenie się osób w rejonie przystanku PKS w miejscowości Turowo 80. Osoby te będąc pod wpływem alkoholu zakłócają ład i porządek, zaśmiecają miejsce publiczne. Gromadzące się osoby wywodzą się ze społeczności lokalnej. Wykroczenia, których się dopuszczają występują w porze popołudniowej i wieczorowej niezależnie od pory roku. Przystanek znajduje się w centrum miejscowości, przy głównej ulicy. W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu działania priorytetowego na omawianym terenie w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.