Aktualności

Odblaskowy patrol Św. Mikołaja na ulicach Szczecinka.

Dziś na ulicach Szczecinka pojawił się niecodzienny gość - Święty Mikołaj wraz ze swoimi odblaskowymi pomocnikami. Mikołajki, to dzień w którym grzeczne dzieci znajdują w butach i pod poduszkami słodkie, drobne upominki. To dobry czas by podzielić się z drugą osobą uśmiechem, czekoladowym mikołajem, lub dobrym słowem. W mikołajkowej oprawie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, pracownicy Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Jaś i Małgosia wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku przekonywali mieszkańców miasta do noszenia elementów odblaskowych

Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe przygotowały dla przechodniów koszyki wypełnione słodkościami - to nagroda dla tych, którzy noszą i pamiętają jak ważną role odgrywają elementy odblaskowe. Mikołaj pamiętał jednak i o tych „niegrzecznych” przechodniach, z którymi dzielił się swoimi odblaskami.

Odblaskowy patrol Św. Mikołaja w towarzystwie szczecineckich policjantów cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie tylko kamizelki odblaskowe ale i dźwięk dzwoneczków przyciągał wzrok mieszkańców. Do Św. Mikołaja podchodziły nie tylko dzieci ale i dorośli. Wszyscy chętnie wyciągali rękę po odblask obiecując, że będą o nim pamiętać wychodząc z domu.