Aktualności

Dzielnicowy ze Szczecinka ujawnił w mieszkaniu 26 – latka ponad pół kilograma narkotyków

Dzielnicowi jako policjanci „pierwszego kontaktu” cieszą się dużym zaufaniem wśród mieszkańców. To właśnie ich jako pierwszych mieszkańcy informują o zagrożeniach. Na podstawie wcześniejszych ustaleń policjant Rewiru Dzielnicowych szczecineckiej komendy zatrzymał 26 – latka, który posiadał w mieszkaniu znaczną ilość środków odurzających. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi będąc blisko społeczeństwa bardzo często są w posiadaniu informacji od mieszkańców o niepokojących ich sprawach, nurtujących problemach czy też lokalnych zagrożeniach. Wczoraj szczecinecki dzielnicowy na podstawie wcześniej uzyskanej informacji udał się do miejsca, w którym miał przebywać młody mężczyzna posiadający narkotyki.

Na miejscu, gdzie przebywał 26 – latek, dzielnicowy w jednym z pomieszczeń ujawnił narkotyki. W pokoju na regale znajdowały się foliowe zawiniątka z suszem roślinnym oraz woreczki strunowe z zawartością białego proszku, a w szufladach regału pochowane były szklane pojemniki z zawartością substancji zakazanych. Na stole stał przezroczysty pojemnik również wypełniony suszem roślinnym. W pomieszczeniu ujawniono też wagę elektroniczną oraz plastikowy młynek do rozdrabniania suszu. Mężczyzna oznajmił, iż wszystkie te środki należą do niego. W związku z posiadaniem substancji zakazanych dzielnicowy zatrzymał 26 – letniego mężczyznę.

Na miejsce przybyli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego szczecineckiej komendy. W toku dalszych czynności policjanci w pomieszczeniu piwnicznym zajmowanym przez młodego mężczyznę ujawnili więcej substancji zabronionych. Narkotyki zabezpieczono, a 26 – latka doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

W jednostce po przeprowadzonych czynnościach przez technika kryminalistyki okazało się, że zabezpieczone substancje to prawie 280 gramów marihuany, blisko 350 gramów amfetaminy oraz kilka sztuk tabletek ecstasy.

Mężczyźnie za przestępstwo jakiego się dopuścił ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.