Aktualności

Policyjny elektryk z wizytą na festynie w Wierzchowie

Policjanci ze szczecineckiej jednostki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Wierzchowie, którzy świętowali z okazji Dnia Dziecka. Celem wizyty mundurowych było przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji poprzez zabawę i śmiech.

Dzięki elektrycznemu radiowozowi, który od kilku miesięcy wykorzystywany jest do służby przez policjantów w Szczecinku można było omówić zasady bezpiecznego poruszania się innym ekologicznym środkiem transportu jakim jest rower. W co powinien być wyposażony i jak należy zachować się na drodze omówiła policjantka ze Szczecinka.

Kolejną niespodziankę jaką przygotowali mundurowi dla uczestników festynu było posłuszeństwo psa oraz tropienie zapachów. Dzięki obecności przewodników z psami służbowymi uczniowie mogli przećwiczyć bezpieczną postawę „żółwik” i czego nie wolno robić kiedy w pobliżu znajduje się bezpański pies.

Na koniec policjantka podkreślając jak zgubny jest alkohol w różnych sferach życia codziennego pokazała jak niebezpieczny jest w połączeniu z kąpielą na niestrzeżonym kąpielisku albo za kierownicą uruchomionego pojazdu. Podczas zabaw z użyciem alkogogli uczniowie mogli zaobserwować jak błędnie oceniają sytuację uczestnicy zabawy i jakie wiążą się z tym konsekwencje.

 

mł.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku