Zawody rowerkowe w Szczecinku - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Zawody rowerkowe w Szczecinku

Ponad 300 małych rowerzystów uczestniczyło w zorganizowanych już po raz czwarty zawodów rowerkowych przez Głos Koszaliński. W ramach promowania bezpiecznych zachowań podczas jazdy na rowerze szczecineccy mundurowi razem z Gryfusiem aktywnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu.

Niedzielne (09.06.br) wyścigi rozpoczęły dzieci z rocznika 3-latków na rowerkach biegowych i trójkołowcach, które dzielnie walczyły o miejsca na podium. Na każdego uczestnika czekały upominki a dla zwycięzców nagrody. Mali rowerzyści dawali z siebie wszystko, więc czasami dochodziło do drobnych wywrotek i upadków. Dzięki fachowej opiece medycznej każdy z poszkodowanych po opatrzeniu rany odchodził z uśmiechem.

Korzystając z tak dużej frekwencji szczecineccy policjanci aktywizowali rodziców do wspólnej zabawy i edukacji dzieci z zakresu bezpieczeństwa na drodze. W związku z promowaniem ekologicznych form poruszania się po drogach na zawodach pojawił się ekologiczny radiowóz , który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Mali uczestnicy mieli okazję zapoznać się z policyjnym sprzętem, a co więcej zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką Zachodniopomorskiej Policji - Gryfusiem. Podczas całego przedsięwzięcia policjanci wspólnie z Gryfusiem rozdawali elementy odblaskowe ufundowane przez ZORD w Koszalinie, jak również „Poradniki rowerzysty” z kampanii „Ekologicznie na dwóch kółkach” sfinansowane przez WFOŚiGW w Szczecinie.

 

mł.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

  •  Zdjęcie kolorowe. Pamiątkowe zdjęcie dziewczynki z Gryfusiem.
  •  Zdjęcie kolorowe. Gryfuś kibicuje uczestnikom zawodów.
  •  Zdjęcie kolorowe. Na zdjęciu widoczni rowerzyści podczas wyścigu
  •  Zdjęcie kolorowe. Gryfuś czyli niebieski gryf z czerwonym dziobem w policyjnym mundurze na tle torów wyścigowych.
  •  Zdjęcie kolorowe. W radiowozie siedzącemu na miejscu kierowcy policjant tłumaczy jak używa się sygnałów dzwiękowych i błyskowych