Aby czas odpoczynku minął bezpiecznie. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Aby czas odpoczynku minął bezpiecznie.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu szczecineckiego policjanci ze szczecineckiej jednostki we współpracy z promotorem zdrowia ze szczecineckiego sanepidu rozpoczęli cykliczne spotkania z młodymi słuchaczami.

Wczoraj policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wspólnie z promotorem zdrowia Izabelą Jadwiżyc odwiedziła Szkołę Podstawową w Żółtnicy. Głównym celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z zimowym wypoczynkiem. W trakcie spotkań rozmawiano z uczniami o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw tak, aby nikomu nie stała się krzywda. Policjanci uświadamiali o niebezpieczeństwie jakim jest wchodzenie na zamarznięte jezioro, przypominając także jak zachować się w chwili, gdy są świadkami załamania się lodu pod innymi osobami. Z najmłodszymi powtarzano również numery alarmowe do służb ratunkowych.

Podczas spotkań nie zabrakło też przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego.