Aktualności

Próbowali wyłudzić kredyt – na ich drodze stanęli policjanci

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KPP w Szczecinku zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić kredyt bankowy. W tym celu w jednym ze sklepów posługiwali się fałszywymi danymi. Prokurator zastosował wobec dwóch mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Na początku października funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą szczecineckiej komendy wykonując czynności służbowe dokonali zatrzymania na gorącym uczynku trzech mężczyzn w wieku 27, 35 i 49 lat, którzy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w jednym ze sklepów na terenie Szczecinka usiłowali wyłudzić kredyt w wysokości ponad 5 tysięcy złotych na zakup telefonu komórkowego. Oszuści posługując się fałszywymi danymi potwierdzającymi zatrudnienie usiłowali doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili podejrzanym zarzuty. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratora Rejonowa w Szczecinku wobec dwóch mężczyzn zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru połączonego z zakazem opuszczania kraju.