Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom w wieku od 26 do 34 lat podejrzanym o posiadanie narkotyków. Policjanci z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie ujawnili przy nich substancje zakazane podczas rutynowej kontroli drogowej.

W miniony weekend w godzinach nocnych funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat, którym poruszało się dwóch mężczyzn. W trakcie wykonywanych czynności 26 – letni kierujący oraz 34 – letni pasażer zachowywali się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia u mundurowych przeprowadzających kontrolę. Dodatkowo kierowca miał nienaturalnie rozszerzone źrenice oczu. Na zadawane pytania nie potrafił nawet udzielić logicznej odpowiedzi. Gdy okazało się, że 26 – latek jest trzeźwy, policjanci postanowili przeszukać jego odzież wierzchnią oraz pojazd.

Dokładniejsze sprawdzenie wnętrza pojazdu pozwoliło ujawnić w nim woreczek strunowy z zawartością zielonego suszu oraz zawiniątko z białą substancją. Mężczyźni przyznali się, że narkotyki należą do nich. Zostali zatrzymani i przewiezieni do szczecineckiej komendy w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Okazało się, że zabezpieczone przez policjantów substancje to kilka porcji marihuany oraz amfetaminy.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. O ich dalszych losach zadecyduje sąd.