Turniej par patrolowych „Patrol Roku 2018” - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Turniej par patrolowych „Patrol Roku 2018”

W dniach 18 – 19 czerwca 2018 roku w Szczecinie odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. W zawodach wzięło udział 42 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji garnizonu zachodniopomorskiego. Szczecinecka para patrolowa uplasowała się na podium.

Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów prewencji, czyli tych najczęściej spotykanych na ulicach polskich miejscowości. Funkcjonariusze tworzący dwuosobowe patrole musieli wykazać się ogromną wiedzą, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami praktycznymi. Rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach, tj.: test wiedzy zawodowej, policyjny tor przeszkód, techniki obezwładniania osób, strzelanie sytuacyjne oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Po podsumowaniu punktacji wyłoniono trzy najlepsze w rywalizacji pary patrolowe. Patrol z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w składzie sierż. Dawid Jaskulski i st. post. Tomasz Nadziejko zajął III miejsce.

29 czerwca br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu zawodów „Patrol Roku”.

Serdecznie gratulujemy!