Aktualności

Klasa policyjna z wizytą w szczecineckiej komendzie

Uczniowie klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze w ramach zajęć lekcyjnych odwiedzili szczecinecką jednostkę Policji. Goście mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjantów oraz jaki sprzęt wykorzystywany jest podczas codziennej służby.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku gościli uczniów klasy policyjnej z Zespołu Szkół Nr 7 w Białym Borze. Młodzież miała możliwość zapoznać się ze specyfikacją służby w Policji. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących charakteru poszczególnych wydziałów, czym zajmują się policjanci w nich pracujący.

Uczniowie mieli również okazję spotkać się z technikiem kryminalistyki, który zaprezentował w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia. Kolejnym niewątpliwie interesującym punktem wycieczki okazała się strzelnica. Słuchacze mogli zobaczyć jak wygląda szczecinecka strzelnica, po czym policjant opisał uczniom przebieg doskonalenia strzeleckiego.

Na zakończenie młodzież obejrzała sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Podczas wizytacji policjanci zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.