Areszt za posiadanie narkotyków - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Areszt za posiadanie narkotyków

Intensywne działania kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczną ilość narkotyków. 35 – latek trafił do aresztu.

Szczecineccy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Policjanci dzięki kilkudniowej wzmożonej pracy operacyjnej ustalili, że 35 – letni mieszkaniec Szczecinka może być w posiadaniu większej ilości narkotyków. Ten fakt się potwierdził, kiedy funkcjonariusze przeszukali mieszkanie tego mężczyzny i znaleźli w jedynym z pomieszczeń znaczną ilość amfetaminy. 35 – latek został zatrzymany i przewieziony do komendy w celu wykonania czynności.

Zabezpieczoną substancję zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że to ponad 410 gramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, następnie po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za przestępstwo jakiego się dopuścił ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.