Policjanci na Dniu Otwartym szkoły - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Policjanci na Dniu Otwartym szkoły

Wzorem lat ubiegłych w Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze odbył się Dzień Otwarty. Uczestnictwo policjantów ze szczecineckiej komendy w Dniach Otwartych białoborskiej szkoły można traktować już jako coroczną tradycję.

Stoisko szczecineckiej komendy cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających szkołę, którzy mogli zobaczyć i zapoznać się ze sprzętem mobilnym będącym na wyposażeniu jednostki, czyli policyjnym radiowozem oraz motocyklem. Chętni mogli również spróbować swoich sił w slalomie z użyciem alkogogli, które zniekształcają obraz. Odważni mogli się przekonać o tym, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej.

Dzięki obecności mundurowych, gimnazjaliści zainteresowani nauką w białoborskiej szkole mogli rozpatrzeć propozycję wybrania klasy o profilu policyjnym.

Od odwiedzających pojawiało się również wiele nurtujących ich pytań. Na wszystkie odpowiadali będący na miejscu policjanci, którzy jednocześnie zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Młodzież była tym bardzo zainteresowana i szereg pytań dotyczyło możliwości i kryteriów jakim powinni spełniać, aby zostać przyjętym do Policji i pełnić służbę w jej szeregach.