Świeć przykładem na drodze - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Świeć przykładem na drodze

Szczecineccy policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo w ruchu drogowym zobowiązani są do podejmowania wielokierunkowych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo naszych mieszkańców na terenie powiatu szczecineckiego cyklicznie przeprowadzane są działania prewencyjno – kontrolne ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy przeprowadzili na terenie miasta wzmożone działania pod nazwą „ODBLASK” ukierunkowane na ujawnianie wykroczeń w relacji pieszy – kierujący. Mundurowi podczas akcji skupiali się na błędach popełnianych przez uczestników ruchu drogowego, które są najczęstszymi przyczynami zdarzeń z udziałem niechronionych. Pod okiem mundurowych znaleźli się rowerzyści, którzy nie przestrzegali podstawowych przepisów ruchu drogowego, a także piesi, którzy przechodzili w miejscu do tego nie wyznaczonym oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Wszystkich przyłapanych uświadamiano o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi podczas działań „ODBLASK” wręczali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe w postaci opasek samozaciskowych. Funkcjonariusze zachęcali do noszenia odblasków o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym.

Pamiętaj – widoczność jest ważnym elementem składającym się na bezpieczeństwo!