Świadomy rodzic - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Świadomy rodzic

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wspólnie z promotorem zdrowia szczecineckiego sanepidu uczestniczyła wczoraj w profilowanej wywiadówce dla rodziców, podczas której poruszono temat uzależnień wśród młodzieży oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkiego programu „Bezpieczna Szkoła”.

Zespół Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku z początkiem roku szkolnego włączył się do programu edukacyjnego pod nazwą „Bezpieczna Szkoła” i właśnie wczoraj skorzystał z możliwości poprowadzenia wywiadówki dla rodziców uczniów klas pierwszych.

Na początku poruszono temat uzależnień wśród nieletnich związanych z zażywaniem środków odurzających, dopalaczy oraz innych używek. Policjantka wspólnie z promotorem zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku uwrażliwiała rodziców na prawne i zdrowotne konsekwencje wynikające z korzystania ze środków psychoaktywnych. Podczas spotkania zaprezentowano krótki filmik, który pokazywał jak działają dopalacze i jak szybko mogą uzależnić. W trakcie spotkania poruszono też temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich związanej z popełnieniem czynu karalnego, czy występowaniem u nieletniego przejawów demoralizacji.

Mundurowa wprowadziła obecnych na wywiadówce rodziców również w problematykę wirtualnego świata, jego specyfiki i idących za tym zagrożeń czyhających na młodego człowieka. Na koniec uczestnikom spotkania zaprezentowano film edukacyjny pt. „Cyberprzemoc”.