Aktualności

Trzy osoby wpadły z narkotykami, w tym dwóch nieletnich

Policjanci z Posterunku Policji w Białym Borze oraz Wydziału Kryminalnego szczecineckiej komendy zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Wśród zatrzymanych znajdowały się dwie osoby nieletnie w wieku od 15 do 16 lat.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Posterunku Policji w Białym Borze podczas przeprowadzanej interwencji wobec dwóch nieletnich ujawnili przy nich woreczki strunowe z zawartością marihuany. W związku z tym nieletnich zatrzymano, a po wykonanych czynnościach przekazano rodzicom. Za posiadanie środków odurzających będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Szczecinku.

W toku dalszych czynności kryminalni szczecineckiej komendy ustalili, że nieletni sprawcy narkotyki zakupili od 17 – letniego mieszkańca Białego Boru. W celu potwierdzenia tej informacji funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę policjanci ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany, co potwierdzone zostało badaniem technika kryminalistyki. Zabezpieczone substancje to amfetamina w ilości ponad 18 gramów oraz marihuana w ilości blisko 15 gramów.

Sąd wobec 17 – letniego podejrzanego za posiadanie i udzielanie środków odurzających osobom małoletnim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.