Bezpiecznie i zdrowo podczas ferii - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Aktualności

Bezpiecznie i zdrowo podczas ferii

Mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dbając o bezpieczeństwo dzieci, które na terenie województwa zachodniopomorskiego rozpoczęły już ferie zimowe, promują zachowania mające uchronić najmłodszych przed różnymi zagrożeniami. Działania prowadzone są wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Szczecinku.

Dzisiaj policjantka wspólnie z promotorem zdrowia szczecineckiego sanepidu odwiedziła dzieci przebywające w Świetlicy Opiekuńczo – Wychowawczej „Koniczynka” w Szczecinku, gdzie rozmawiano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Dzieciom przekazano rady i wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku, jak również bezpiecznych zabaw podczas trwających właśnie ferii zimowych. Policjantka omówiła jak ten czas bezpiecznie spędzić w domu, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co uważać podczas zabaw na śniegu. Podczas zajęć instruowano milusińskich jak uniknąć wszelkich niebezpieczeństw oraz jak postępować w przypadku pojawienia się zagrożenia. Jak się okazało, dzieci świetnie orientują się w kwestii znajomości numerów alarmowych do poszczególnych służb ratunkowych. Wiedzą też jak przekazać oficerowi dyżurnemu informację o zdarzeniu, które wymaga interwencji służb.

Natomiast promotorka zdrowia dodatkowo poruszyła zasady właściwej higieny osobistej, profilaktyki chorób zakaźnych w tym grypy, a także omówiła dlaczego zdrowie jest podstawą na zimowym wypoczynku.