Aktualności

Apelujemy o zdrowy rozsądek i rozwagę na drodze!

Za oknem zima, dlatego szczecineccy policjanci apelują do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. Mokra i śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania pojazdu. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków drogowych.

Z powodu opadów śniegu, marznącego deszczu i wynikającej z tego śliskiej nawierzchni często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Aby tego uniknąć należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność!

Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Gwałtowne wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę - wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może zakończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

Trudne warunki drogowe wymagają szczególnej uwagi również od pieszych. Wzmożoną czujność należy zachować także bezpośrednio na przejściu. Przede wszystkim po to, by zadbać o własne życie i zdrowie. Piesi nie zdają sobie sprawy, że przy szybko zapadającym zmroku są mało widoczni na drodze. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza mająca na sobie elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Bądź uważnym kierowcą, bądź rozważnym pieszym!

Warto dbać o własne bezpieczeństwo!