Aktualności

Bezpieczeństwo najważniejsze – spotkania z uczniami przed feriami

Wzorem lat ubiegłych szczecineccy policjanci odwiedzają placówki oświatowe i rozmawiają o bezpieczeństwie z najmłodszymi realizując program "Bezpieczne Ferie".

Za kilka dni w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Dzieci spędzające wolny czas w miejscu zamieszkania, pozostawione często bez właściwej opieki dorosłych, narażone są na wiele niebezpieczeństw. Mając na uwadze ich dobro policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku realizują szereg działań prewencyjnych pod nazwą "Bezpieczne Ferie 2018".

Już od tygodnia policjanci wspólnie z przedstawicielem z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

W trakcie spotkań rozmawiano z uczniami o tym, gdzie bezpiecznie można spędzać wolny czas oraz jak zachowywać się w trakcie zabaw tak, aby nikomu nie stała się krzywda. Policjanci uświadamiali o niebezpieczeństwie jakim jest wchodzenie na zamarznięte jezioro, przypominając także jak zachować się w chwili, gdy są świadkami załamania się lodu pod innymi osobami. Z najmłodszymi powtarzano również numery alarmowe do służb ratunkowych.

Podczas spotkań nie zabrakło też przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego.