DZIAŁANIA POLICJI

Wielkanocne życzenia i odblaski od mundurowych ze Szczecinka

Wielkanoc tuż, tuż. W ciągłym pośpiechu, roztargnieniu a w głowie lista zakupów - tak wyglądają ostatnie przedświąteczne dni wielu z nas. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Szczecinka na najbardziej ruchliwej ulicy miasta w pobliżu miejskiego targowiska pojawili się policjanci ze szczecineckiej drogówki.

Podczas działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego w obrębie przejść dla pieszych. Oprócz cennych rad i wskazówek nie zabrakło wielkanocnych życzeń i upominków od mundurowych w postaci elementów odblaskowych a dla rowerzystów Poradników Rowerzysty.

Pojawienie się szczecineckiej drogówki w obrębie przejścia dla pieszych przyczyniło się również do większej płynności ruchu. Policjanci w kamizelkach i policyjny radiowóz skupiał uwagę kierujących na drodze, którzy już z daleka dostrzegali zbliżającego się do przejścia pieszego. Działania zostały przeprowadzone w ramach akcji informacyjno - edukacyjnej : Na drodze patrz i słuchaj!"

Wszystkim podróżującym i przemieszczających się ulicami miasta życzymy bezpiecznych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

 

 

mł.asp.Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

 

 

  •  Zdjęcie kolorowe. Policjant wręcza rowerzystce opaskę odblaskową
  •  Zdjęcie kolorowe. Policjantka rozmawia z dwoma mężczyznami. Jeden z nich trzyma rower, drugi otrzymuje element odblaskowy.
  •  Zdjęcie kolorowe. Policjanta rozmawia z rodziną z dzieckiem. Chłopiec otrzymuje odblask.